Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

HV Celsio Holding AS

Org.nr. 928657965 · AS · Uoppgitt · Stavanger

Aksjene i HV Celsio Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 18,7 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mrd. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med HV Celsio Holding AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 196,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 150,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 108,8 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mrd. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 26,3 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 27 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier HV Celsio Holding AS?

HV Celsio Holding AS eies til slutt av Ole Ertvaag (29,2 % gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS og HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS og HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS), Pål Magnus Reed (10,6 % gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS og HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS og HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Pamar AS), Erlend Basmo Ellingsen (3,2 % gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS), Jon Vatnaland (3,2 % gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS) og Ove Gusevik (3,2 % gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av HV Celsio Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Ole Ertvaag gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Eføy Investering AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Eføy Investering AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Eføy Investering AS29,2 %716,4 mill. kr7,8 mill. kr
Pål Magnus Reed gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Pamar AS10,6 %259,2 mill. kr2,8 mill. kr
Erlend Basmo Ellingsen gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Ebell AS3,2 %77,8 mill. kr817 296 kr
Jon Vatnaland gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Jva Invest AS3,2 %77,8 mill. kr817 296 kr
Ove Gusevik gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Kyrvatn AS. Eier også aksjer i Wheel.Me AS (0,2 %), Morrow Bank ASA (0,17 %), 00nation AS (0,11 %), Minerva Topco AS (0,05 %), Af Gruppen ASA (0,04 %) og 6 andre3,2 %77,8 mill. kr817 296 kr
Gabriel Oldeide Reed gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Albemarle Invest 2 AS → Pamar AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Eføy Kapital AS → Pamar AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Pamar AS2,6 %64,1 mill. kr666 340 kr
Gunnar Halvorsen gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Fuglaneset Invest AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → Fuglaneset Invest AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Fuglaneset Invest AS. Eier også aksjer i Ejecto AS (1,45 %)2,4 %57,7 mill. kr596 450 kr
Egil Stokka gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Hitecvision AS → HV Capital AS → Lomsli AS; HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Lomsli AS2,2 %54,3 mill. kr559 116 kr
Jan Harald Solstad gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Bixby Holding AS. Eier også aksjer i Marine Resources AS (100 %), Forskningsveien Holding AS (0,3 %)2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Christian Bø Kronstad gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → CK Capital AS. Eier også aksjer i Cytovation ASA (under 0,01 %)2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Kjell Erik Endresen gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Den Blå Havkatt AS2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Einar Gjelsvik gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Eg Trading AS2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Kurt Magne Waldeland gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → KMW AS. Eier også aksjer i Flekkefjord Sparebank (0,04 %)2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Louise Eleonora Elisabeth Samuelsson gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Loffern Invest AS. Eier også aksjer i Romajelo Invest og Eiendom AS (25 %)2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Tor Espedal gjennom HV Celsio Invest Ii AS → HV Celsio Invest AS → HV Nef Invest Romeo AS → Hitecvision New Energy Fund AS → HV Capital Nef AS → Manin AS → Manin Holding AS. Eier også aksjer i Tejr Holding AS (100 %), SG Equity AS (33,33 %)2,1 %51,9 mill. kr532 097 kr
Verdigrunnlag
3,1 mrd. kr
Formuesverdi (80 %)
2,5 mrd. kr
Formuesskatt om én person eide alt
27 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i HV CELSIO HOLDING AS falt med 157,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i HV CELSIO INVEST AS økte med 76,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 12,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (15 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,9 mill. kr).
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 65 % av aksjene i HV NEF INVEST ZERO AS i 2025.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST RHO AS i 2025.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST VICTOR AS i 2025.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS gikk fra 100 % til 60 % av aksjene i HV NEF INVEST REDA AS i 2025.
  • ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 437,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (411,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,5 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i HV CELSIO INVEST AS økte med 79 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i HV NEF INVEST ROMEO AS økte med 82,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HITECVISION NEW ENERGY FUND AS delte anslagsvis ut 6,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (38,6 mill. kr).
  • HV CAPITAL NEF AS delte anslagsvis ut 4,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,1 mill. kr).
  • ALBEMARLE INVEST 2 AS delte anslagsvis ut 320,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (41,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (323,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (44,7 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.