Anslag · inntektsår 2025
Uref Iv Sponsor AS
Org.nr. 928339440 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Oslo
Aksjene i Uref Iv Sponsor AS gir de 25 personlige eierne anslagsvis 230 620 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 38,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Uref Iv Sponsor AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 økte egenkapitalen med 2,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (5,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 389 563 kr i inntektsåret 2024.
Hvordan har det gått med Uref Iv Sponsor AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14,3 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 284 925 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 626 710 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 48 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 487 827 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 389 563 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Uref Iv Sponsor AS?
Uref Iv Sponsor AS eies til slutt av Personlig eier A (23,2 % gjennom Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Laboremus Invest AS og Union Investeringsselskap V AS → Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Laboremus Invest AS), Personlig eier B (23,2 % gjennom Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Max Eiendom AS og Union Investeringsselskap V AS → Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Max Eiendom AS), Personlig eier C (23,2 % gjennom Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Tersus AS og Union Investeringsselskap V AS → Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Tersus AS), Personlig eier D (7,7 % gjennom Union Gruppen AS → Amborg AS → SPL Invest AS) og Personlig eier E (4,4 % gjennom Pre AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Uref Iv Sponsor AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Laboremus Invest AS; Union Investeringsselskap V AS → Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Laboremus Invest AS | 23,2 % | 9 mill. kr | 72 776 kr |
| Personlig eier B gjennom Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Max Eiendom AS; Union Investeringsselskap V AS → Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Max Eiendom AS | 23,2 % | 9 mill. kr | 72 776 kr |
| Personlig eier C gjennom Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Tersus AS; Union Investeringsselskap V AS → Union Gruppen AS → Ufo Holding AS → Tersus AS | 23,2 % | 9 mill. kr | 72 776 kr |
| Personlig eier D gjennom Union Gruppen AS → Amborg AS → SPL Invest AS | 7,7 % | 3 mill. kr | 12 292 kr |
| Personlig eier E gjennom Pre AS | 4,4 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom PK Invest AS | 2,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sunvest AS | 2,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Win AS | 2,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom GT Stray AS | 1,3 % | 486 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Plagsom Invest AS | 1,3 % | 486 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Torro Invest AS | 1,3 % | 486 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Cricco AS | 0,8 % | 291 725 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Kaos Invest AS | 0,8 % | 291 725 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Union Investeringsselskap V AS → MCM Invest AS | 0,7 % | 259 215 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Union Investeringsselskap V AS → Duckers Invest AS | 0,5 % | 194 411 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 48,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 38,9 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 230 620 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 389 563 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i UREF IV SPONSOR AS falt med 1,5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- FROSK INVEST AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i UREF IV SPONSOR AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- AMBORG AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,6 mill. kr).
- SPL INVEST AS delte anslagsvis ut 4,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (14,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (22,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i UNION INVESTERINGSSELSKAP V AS økte med 686 054 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i PRE AS steg fra 1,2 mill. kr i 2024 til 5,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PRE AS gikk fra 4,4 % til 0 % av aksjene i UNION EIENDOM 5 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PK INVEST AS økte med 27,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i PK INVEST AS steg fra 936 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PK INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i UNION EIENDOM 5 AS i 2025.
- Finansinntektene i SUNVEST AS steg fra 294 050 kr i 2024 til 2,3 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SUNVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i UNION EIENDOM 5 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i UREF IV SPONSOR AS økte med 5,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SPL INVEST AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (14,3 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Union Real Estate Fund Iv Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.