Anslag · inntektsår 2025
MF 1 Holding AS
Org.nr. 927857847 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Alver
Aksjene i MF 1 Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 12 686 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i MF 1 Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 539 349 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 104 986 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 204 090 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med MF 1 Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 539 349 kr. Den langsiktige gjelden økte med 3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 84 448 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 69 767 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 52 493 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MF 1 Holding AS?
MF 1 Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (43,2 % gjennom Rettvendt AS → BGF AS), Personlig eier B (13,2 % gjennom Rettvendt AS → Gifoss AS), Personlig eier C (13,1 % gjennom Nacheel AS), Personlig eier D (11,6 % gjennom Cadenz AS) og Personlig eier E (3,8 % gjennom New Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MF 1 Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rettvendt AS → BGF AS | 43,2 % | 3 mill. kr | 12 686 kr |
| Personlig eier B gjennom Rettvendt AS → Gifoss AS | 13,2 % | 921 736 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nacheel AS | 13,1 % | 920 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Cadenz AS | 11,6 % | 816 152 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom New Invest AS | 3,8 % | 267 963 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom New Invest AS | 3,8 % | 267 963 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MF 1 Ansatte 2 AS | 2,2 % | 157 334 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MF 1 Ansatte 2 AS → Cabo Holding AS | 2,2 % | 157 334 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 291 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom MF 1 Ansatte AS | 1 % | 67 291 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 12 686 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 52 493 kr
Hendelser i eierkjeden
- MF 1 HOLDING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i KOVE KOMPETANSE AS i 2025.
- RETTVENDT AS gikk fra 59 % til 56,4 % av aksjene i SYNFARING HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Synfaring AS
- Eierandel i: Synfaring Berekraft AS
- Eierandel i: Synfaring Eiendom AS
- Eierandel i: Kove Kompetanse AS
- Eierandel i: Synfaring Tek AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.