Anslag · inntektsår 2025
Synfaring AS
Org.nr. 820918312 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Alver
Aksjene i Synfaring AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 2 934 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Synfaring AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 48,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,5 % av den samme verdien, så avkastningen er 97 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Synfaring AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4,8 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 44 199 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Synfaring AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 67 601 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 48 140 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 50 772 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 29 924 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Synfaring AS?
Synfaring AS eies til slutt av Personlig eier A (43,2 % gjennom MF 1 Holding AS → Rettvendt AS → BGF AS), Personlig eier B (13,2 % gjennom MF 1 Holding AS → Rettvendt AS → Gifoss AS), Personlig eier C (13,1 % gjennom MF 1 Holding AS → Nacheel AS), Personlig eier D (11,6 % gjennom MF 1 Holding AS → Cadenz AS) og Personlig eier E (3,8 % gjennom MF 1 Holding AS → New Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Synfaring AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom MF 1 Holding AS → Rettvendt AS → BGF AS | 43,2 % | 2,1 mill. kr | 2 934 kr |
| Personlig eier B gjennom MF 1 Holding AS → Rettvendt AS → Gifoss AS | 13,2 % | 624 958 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom MF 1 Holding AS → Nacheel AS | 13,1 % | 624 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom MF 1 Holding AS → Cadenz AS | 11,6 % | 553 370 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom MF 1 Holding AS → New Invest AS | 3,8 % | 181 685 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom MF 1 Holding AS → New Invest AS | 3,8 % | 181 685 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte 2 AS | 2,2 % | 106 676 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte 2 AS → Cabo Holding AS | 2,2 % | 106 676 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom MF 1 Holding AS → MF 1 Ansatte AS | 1 % | 45 625 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 2 934 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 29 924 kr
Hendelser i eierkjeden
- MF 1 HOLDING AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i KOVE KOMPETANSE AS i 2025.
- RETTVENDT AS gikk fra 59 % til 56,4 % av aksjene i SYNFARING HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Synfaring Tek AS
- Eierandel i: Synfaring Møre AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.