Anslag · inntektsår 2025
Energima Fjellregionen AS
Org.nr. 927500051 · AS · Ventilasjonsarbeid · Tynset
Aksjene i Energima Fjellregionen AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Energima Fjellregionen AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 393 848 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5 571 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 149 032 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Energima Fjellregionen AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 399 418 kr. Bankinnskuddene økte med 774 585 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 1,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Energima Fjellregionen AS?
Energima Fjellregionen AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (30,9 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (16,3 % gjennom Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Opheim Utvikling A/S), Personlig eier B (16,3 % gjennom Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Tangmoen AS), Personlig eier C (16,3 % gjennom Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Østgård-703 Holding AS) og State Of Wisconsin Investment Board (5,5 % gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Energima Fjellregionen AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 30,9 % | 374 890 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Opheim Utvikling A/S | 16,3 % | 197 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Tangmoen AS | 16,3 % | 197 904 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Østgård-703 Holding AS | 16,3 % | 197 904 kr | 0 kr |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 5,5 % | 67 165 kr | – |
| Personlig eier D gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 5,3 % | 64 476 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS; Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 5,1 % | 62 298 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,5 % | 5 731 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,4 % | 4 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,3 % | 4 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,3 % | 4 162 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,2 % | 3 015 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Charmilla Invest AS | 0,1 % | 1 775 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,1 % | 1 587 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,1 % | 1 587 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENERGIMA ELVERUM AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ØSTA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22 049 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,5 mill. kr).
- ENERGIMA ELVERUM AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
- ØSTA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr).
- ØSTA HOLDING AS gikk fra 100 % til 98 % av aksjene i ØSTA ELEKTRO AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Alvdal Blikkenslagerverksted AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.