Anslag · inntektsår 2025
Alvdal Blikkenslagerverksted AS
Org.nr. 985076898 · AS · Takarbeid · Alvdal
Aksjene i Alvdal Blikkenslagerverksted AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 630 210 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Alvdal Blikkenslagerverksted AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 714 150 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 700 001 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 270 234 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Alvdal Blikkenslagerverksted AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 714 150 kr. Bankinnskuddene økte med 491 589 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 908 501 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Alvdal Blikkenslagerverksted AS?
Alvdal Blikkenslagerverksted AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (24,8 % gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (20 %), Personlig eier B (13,1 % gjennom Energima Fjellregionen AS → Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Opheim Utvikling A/S), Personlig eier C (13,1 % gjennom Energima Fjellregionen AS → Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Tangmoen AS) og Personlig eier D (13,1 % gjennom Energima Fjellregionen AS → Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Østgård-703 Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Alvdal Blikkenslagerverksted AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 24,8 % | 155 991 kr | – |
| Personlig eier A | 20 % | 126 042 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Energima Fjellregionen AS → Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Opheim Utvikling A/S | 13,1 % | 82 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Energima Fjellregionen AS → Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Tangmoen AS | 13,1 % | 82 347 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Energima Fjellregionen AS → Østa Utvikling AS → Østa Holding AS → Østgård-703 Holding AS | 13,1 % | 82 347 kr | 0 kr |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 4,4 % | 27 947 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 3,9 % | 24 323 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 3,7 % | 23 543 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,4 % | 2 384 kr | 0 kr |
| HM Holdning AS gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS | 0,3 % | 1 880 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,3 % | 1 795 kr | 0 kr |
| A.M. Holding AS gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS | 0,3 % | 1 754 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,3 % | 1 732 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,3 % | 1 732 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Energima Fjellregionen AS → Energima Elverum AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,2 % | 1 255 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 787 763 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 630 210 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- ENERGIMA ELVERUM AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ALVDAL BLIKKENSLAGERVERKSTED AS delte anslagsvis ut 700 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21 476 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (387 763 kr).
- ENERGIMA ELVERUM AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,7 mill. kr).
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: HM Holdning AS
- Eier: A.M. Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.