Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Råtass Gruppen AS

Org.nr. 927415380 · AS · Uoppgitt · Oslo

Aksjene i Råtass Gruppen AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Råtass Gruppen AS?

Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 13,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 8 944 kr i inntektsårene 2023–2024.

Hvordan har det gått med Råtass Gruppen AS?

Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 13,8 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 36 984 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 7 194 kr i året.

Hvem eier Råtass Gruppen AS?

Råtass Gruppen AS eies til slutt av Nicolai Rasmussen (39,2 %), Petter Mannsverk Andresen (20,5 % gjennom Marchfirst Norway AS), Yngve Kristiansen (9,2 % gjennom Axcellera Holding AS), Pål Musæus (8,7 % gjennom Musæus Holding AS) og Else Amalie Berge Holm (4,6 % gjennom AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Råtass Gruppen AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Nicolai Rasmussen39,2 %865 374 kr0 kr
Petter Mannsverk Andresen gjennom Marchfirst Norway AS. Eier også aksjer i Scan-American Trading Co AS (50 %), Jevi AS (2,52 %), Essb AS (1,87 %), Nordic Tech Capital AS (0,87 %), Grønne Forsikringer AS (0,34 %) og 3 andre20,5 %451 617 kr0 kr
Yngve Kristiansen gjennom Axcellera Holding AS9,2 %202 822 kr0 kr
Pål Musæus gjennom Musæus Holding AS. Eier også aksjer i Fsys AS (0,02 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Tekna Holding ASA (under 0,01 %)8,7 %191 356 kr0 kr
Else Amalie Berge Holm gjennom AS Nordstrandshøiden Management → Eabh Invest AS4,6 %100 960 kr0 kr
Marie Berge Holm Randem gjennom AS Nordstrandshøiden Management → Imbh Invest AS4,6 %100 960 kr0 kr
Karl Yngve Henrik Svensson gjennom Ysv Holding AS. Eier også aksjer i Bewi ASA (under 0,01 %)2,1 %46 243 kr0 kr
Erik Aass. Eier også aksjer i Caval Forsikring AS (45 %), Jotun A/S (under 0,01 %)1,8 %40 024 kr0 kr
Lars Narum Nordby gjennom Narno AS. Eier også aksjer i Aneco AS (50 %), Nordic Tech Capital AS (0,35 %), Hunter Group ASA (under 0,01 %)1,5 %32 452 kr0 kr
Steinar Nordengen gjennom Tananua AS. Eier også aksjer i Bing Holding AS (100 %), Gest Consult AS (100 %)1,2 %27 043 kr0 kr
Carl Andreas Holm gjennom AS Nordstrandshøiden Management. Eier også aksjer i Gjevingbutikken AS (0,32 %), Comuniq AS (0,12 %)1,1 %25 240 kr0 kr
Jørn Ernst gjennom Peak Merch AS → RMG Holding AS. Eier også aksjer i Norheims Holding AS (15 %), NRC Group ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %)1 %23 095 kr0 kr
Jan Endresen gjennom Vilene Invest AS → Endresen Holding AS. Eier også aksjer i Sør-Øst Eiendom AS (19,05 %)0,9 %19 406 kr0 kr
John Arthur Olafsen gjennom Jaho AS. Eier også aksjer i Vinimport AS (25 %), Fsys AS (3,65 %)0,6 %13 846 kr0 kr
Jan Terje Hestås gjennom Vilene Invest AS → Hestås Holding AS. Eier også aksjer i Sør-Øst Eiendom AS (19,05 %)0,6 %12 937 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2,2 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
4 472 kr

Hendelser i eierkjeden

  • RÅTASS GRUPPEN AS gikk fra 45,4 % til 6,9 % av aksjene i GRØNNE FORSIKRINGER AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 100 % til 10,3 % av aksjene i PURPOSE IT AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 10,1 % til 0 % av aksjene i RAVEN CYBER INTELLIGENCE SOLUTIONS AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 6,6 % til 4,2 % av aksjene i SKAAR OMSORG AS i 2025.
  • MARCHFIRST NORWAY AS gikk fra 6,4 % til 4 % av aksjene i SOLICITU AS i 2025.
  • AXCELLERA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (535 048 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (891 300 kr).
  • AXCELLERA HOLDING AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (815 196 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,8 mill. kr).
  • Finansinntektene i AXCELLERA HOLDING AS steg fra 529 kr i 2023 til 1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.