Anslag · inntektsår 2025
Co2cut AS
Org.nr. 927055856 · AS · All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Oslo
Aksjene i Co2cut AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 129 946 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Co2cut AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 86 289 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Co2cut AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 86 289 kr. Bankinnskuddene falt med 89 945 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 100 960 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Co2cut AS?
Co2cut AS eies til slutt av Personlig eier A (28,6 % gjennom Stavn AS og Orre AS), Personlig eier B (28,5 % gjennom Diomedes AS), Personlig eier C (5,8 %), Personlig eier D (5,6 % gjennom Fagerheim Management AS) og Personlig eier E (5,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Co2cut AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stavn AS; Orre AS | 28,6 % | 37 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Diomedes AS | 28,5 % | 37 067 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 5,8 % | 7 564 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fagerheim Management AS | 5,6 % | 7 292 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 5,6 % | 7 292 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Orre AS | 5,4 % | 7 000 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,8 % | 6 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,8 % | 3 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2,5 % | 3 263 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 2,1 % | 2 719 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2,1 % | 2 719 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mathé AS | 1,9 % | 2 447 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Triumvare Cum Dividare AS | 1,6 % | 2 071 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Ratun AS | 1,3 % | 1 632 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 0,9 % | 1 109 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 162 432 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 129 946 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Bankinnskuddet i FAGERHEIM MANAGEMENT AS økte med 12,9 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 11,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- FAGERHEIM MANAGEMENT AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i MEIERIPROSJEKTET AS i 2025.
- STAVN AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
- FAGERHEIM MANAGEMENT AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
- FAGERHEIM MANAGEMENT AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i MOVEL AS i 2024.
- ORRE AS delte anslagsvis ut 620 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (809 145 kr) pluss årsresultatet 2024 (65 721 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (254 866 kr).
- ORRE AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
- ORRE AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i MOVEL AS i 2024.
- RATUN AS gikk fra 1,7 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Wintermount AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.