Anslag · inntektsår 2025
Wintermount AS
Org.nr. 930881295 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Oslo
Aksjene i Wintermount AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 153 624 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Wintermount AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 226 253 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Wintermount AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 226 253 kr. Bankinnskuddene falt med 265 437 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 81 813 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Wintermount AS?
Wintermount AS eies til slutt av Personlig eier A (80 %), Personlig eier B (5,7 % gjennom Co2cut AS → Diomedes AS), Personlig eier C (5,7 % gjennom Co2cut AS → Stavn AS), Personlig eier D (1,1 % gjennom Co2cut AS → Fagerheim Management AS) og Personlig eier E (1,1 % gjennom Co2cut AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Wintermount AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 80 % | 122 899 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Co2cut AS → Diomedes AS | 5,7 % | 8 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Co2cut AS → Stavn AS | 5,7 % | 8 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Co2cut AS → Fagerheim Management AS | 1,1 % | 1 724 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Co2cut AS | 1,1 % | 1 724 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Co2cut AS | 1,1 % | 1 724 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Co2cut AS → Orre AS | 1,1 % | 1 655 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Co2cut AS | 1 % | 1 462 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Co2cut AS | 0,6 % | 871 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Co2cut AS | 0,4 % | 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Co2cut AS | 0,4 % | 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Co2cut AS | 0,4 % | 643 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Co2cut AS → Mathé AS | 0,4 % | 579 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Co2cut AS → Triumvare Cum Dividare AS | 0,3 % | 490 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Co2cut AS → Ratun AS | 0,3 % | 386 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 192 030 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 153 624 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Bankinnskuddet i FAGERHEIM MANAGEMENT AS økte med 12,9 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 11,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- FAGERHEIM MANAGEMENT AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i MEIERIPROSJEKTET AS i 2025.
- STAVN AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
- FAGERHEIM MANAGEMENT AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
- FAGERHEIM MANAGEMENT AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i MOVEL AS i 2024.
- ORRE AS delte anslagsvis ut 620 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (809 145 kr) pluss årsresultatet 2024 (65 721 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (254 866 kr).
- ORRE AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN RENEWABLES GROUP AS i 2024.
- ORRE AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i MOVEL AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.