Anslag · inntektsår 2025
Peak Partners AS
Org.nr. 926462431 · AS · Uoppgitt · Bergen
Aksjene i Peak Partners AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 106 108 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 17,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Peak Partners AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 8,5 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 21,5 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 318 070 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Peak Partners AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 8,5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 14 873 kr. Det er i snitt tatt ut 10,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 42 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (255 848 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 17,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 156 428 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 159 035 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Peak Partners AS?
Peak Partners AS eies til slutt av Personlig eier A (60 % gjennom Maren & Mia AS), Personlig eier B (20 % gjennom Moin AS), CSL Europe Limited (6,3 % gjennom Peak CSL Group AS), Personlig eier C (5 % gjennom Semke Holding AS) og Personlig eier D (2,5 % gjennom Mareli AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Peak Partners AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Maren & Mia AS | 60 % | 10,6 mill. kr | 88 381 kr |
| Personlig eier B gjennom Moin AS | 20 % | 3,5 mill. kr | 17 727 kr |
| CSL Europe Limited gjennom Peak CSL Group AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 6,3 % | 1,1 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Semke Holding AS | 5 % | 883 176 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mareli AS | 2,5 % | 441 588 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Slethaug & Partners AS → JPS Holding AS | 1,5 % | 265 313 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Trumpy AS | 1,5 % | 262 595 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Slethaug & Partners AS → BJS Holding AS | 0,6 % | 110 045 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Trumpy AS | 0,5 % | 87 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Trumpy AS | 0,5 % | 87 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Slethaug & Partners AS → Litsheim Holding AS | 0,3 % | 60 298 kr | 0 kr |
| Peak Partners AS gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS | 0,3 % | 55 198 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Slethaug & Partners AS → MHS Holding AS | 0,3 % | 45 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Fjeld Consultant Partners AS → Jih Holding AS | 0,2 % | 38 464 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Peak CSL Group AS → Peak Group Holding AS → Fjeld Consultant Partners AS → Jih Holding AS | 0,1 % | 19 334 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 22,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 17,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 106 108 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 159 035 kr
Hendelser i eierkjeden
- MILI HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i PEAK PARTNERS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PEAK CSL GROUP AS gikk fra 50 % til 47,5 % av aksjene i K2 PROJECT FORWARDING AS i 2025.
- PEAK PARTNERS AS delte anslagsvis ut 21,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (30 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,1 mill. kr).
- Finansinntektene i PEAK PARTNERS AS steg fra 302 kr i 2023 til 30,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PEAK PARTNERS AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i PEAK CSL GROUP AS i 2024.
- MAREN & MIA AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (13 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,2 mill. kr).
- Finansinntektene i MAREN & MIA AS steg fra 255 270 kr i 2023 til 13,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i MOIN AS steg fra 141 kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PEAK CSL GROUP AS gikk fra 75 % til 50 % av aksjene i K2 PROJECT FORWARDING AS i 2024.
- PEAK CSL GROUP AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SKARV SHIPPING SOLUTIONS AS i 2024.
- SLETHAUG & PARTNERS AS delte anslagsvis ut 197,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (51,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (361,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (216 mill. kr).
- Finansinntektene i SLETHAUG & PARTNERS AS steg fra 415 075 kr i 2023 til 362,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SLETHAUG & PARTNERS AS gikk fra 45,5 % til 0 % av aksjene i PEAK CSL GROUP AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Peak Partners AS
- Eierandel i: Peak Group Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.