Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Enebakk Eiendomsinvest AS

Org.nr. 926420178 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo

Aksjene i Enebakk Eiendomsinvest AS gir de 250 personlige eierne anslagsvis 7 057 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 21,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Enebakk Eiendomsinvest AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 4,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,73 % av den samme verdien, så avkastningen er 6,2 ganger formuesskatten.

Hvordan har det gått med Enebakk Eiendomsinvest AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 5 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,7 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 402 945 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 169 280 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 193 448 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Enebakk Eiendomsinvest AS?

Enebakk Eiendomsinvest AS eies til slutt av Personlig eier A (11,7 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS), Personlig eier B (2,3 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS), Personlig eier C (2,3 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS), Personlig eier D (2,1 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Kelsar Invest AS) og Personlig eier E (1,5 % gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Stjernestøv Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Enebakk Eiendomsinvest AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS11,7 %2,5 mill. kr7 057 kr
Personlig eier B gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS2,3 %484 179 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Steen-Hansen Holding AS → Steen-Hansen Midlertidig Holding AS2,3 %484 179 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Kelsar Invest AS2,1 %441 415 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Stjernestøv Invest AS1,5 %322 764 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS1,4 %295 938 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS; Kraft Eiendomsinvest i AS → Erp Support AS1,4 %294 626 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Hazl AS1,2 %257 306 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Bjellcon Holding AS1,1 %232 547 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Bjellcon Holding AS1,1 %223 428 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → M. Svela Holding AS1,1 %221 494 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS1 %218 084 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS0,9 %190 012 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Ojs Holding AS0,9 %188 241 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Kraft Eiendomsinvest i AS → Tonto AS0,9 %187 257 kr0 kr
Verdigrunnlag
26,3 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
21,1 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
7 057 kr
Formuesskatt om én person eide alt
193 448 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i ENEBAKK EIENDOMSINVEST AS falt med 2,8 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i KRAFT EIENDOMSINVEST I AS økte med 51,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i STEEN-HANSEN HOLDING AS falt med 40,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • STEEN-HANSEN MIDLERTIDIG HOLDING AS delte anslagsvis ut 25,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (133,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−77 475 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (108 mill. kr).
  • BJELLCON HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i ENEBAKK EIENDOMSINVEST AS falt med 2,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i KRAFT EIENDOMSINVEST I AS økte med 84,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • STEEN-HANSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (28,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (30 018 kr).
  • STEEN-HANSEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HYLKJE EIENDOM AS i 2024.
  • STEEN-HANSEN MIDLERTIDIG HOLDING AS delte anslagsvis ut 43,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (156,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (20,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (133,6 mill. kr).
  • Finansinntektene i STEEN-HANSEN MIDLERTIDIG HOLDING AS steg fra 0 kr i 2023 til 28,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • BJELLCON HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BJELLCON AS i 2024.
  • KELSAR INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TILHENGERSPESIALISTEN AS i 2024.
  • KELSAR INVEST AS gikk fra 40 % til 20 % av aksjene i KELSAR BIL AS i 2024.
  • GRÅBREK EIENDOM AS delte anslagsvis ut 9,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (83 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr).
  • GRÅBREK EIENDOM AS gikk fra 4,9 % til 0 % av aksjene i TECHNOR ENERGY AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.