Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Emp Secure Holding AS

Org.nr. 926286773 · AS · Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Vindafjord

Aksjene i Emp Secure Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 818 352 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 104,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Emp Secure Holding AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 1,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, så avkastningen er 2,1 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Emp Secure Holding AS?

Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 661 875 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,1 mill. kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 250 454 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Emp Secure Holding AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,8 mill. kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 104,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1,1 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 1,1 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Emp Secure Holding AS?

Emp Secure Holding AS eies til slutt av Helge Hatteland (10 % gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS og Åmsosen Invest AS → Hehatt AS), Randi Hatteland (10 % gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS og Åmsosen Invest AS → Rahatt AS), Ronny Hatteland (10 % gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS og Åmsosen Invest AS → Rohatt AS), Stig Hatteland (10 % gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS og Åmsosen Invest AS → Stihatt AS) og Tommy Hatteland (10 % gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS og Åmsosen Invest AS → Tohatt AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Emp Secure Holding AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Helge Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS; Åmsosen Invest AS → Hehatt AS10 %10,5 mill. kr86 977 kr
Randi Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS; Åmsosen Invest AS → Rahatt AS10 %10,5 mill. kr86 977 kr
Ronny Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS; Åmsosen Invest AS → Rohatt AS10 %10,5 mill. kr86 977 kr
Stig Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS; Åmsosen Invest AS → Stihatt AS10 %10,5 mill. kr86 977 kr
Tommy Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS; Åmsosen Invest AS → Tohatt AS10 %10,5 mill. kr86 977 kr
Øystein Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS → Øyhatt AS; Åmsosen Invest AS → Øyhatt AS10 %10,5 mill. kr86 977 kr
Jakob Hatteland gjennom Jakob Hatteland Holding AS; Åmsosen Invest AS9,9 %10,3 mill. kr85 213 kr
Anne Hognaland gjennom Polysys AS → Annho AS8,4 %8,7 mill. kr69 720 kr
Hilde Hognaland gjennom Polysys AS → Hiho AS. Eier også aksjer i Tomra Systems ASA (under 0,01 %)8,4 %8,7 mill. kr69 720 kr
Ingrid Hognaland gjennom Polysys AS → Ingho AS. Eier også aksjer i Campfire AS (0,83 %)8,4 %8,7 mill. kr69 720 kr
Ingvar Hognaland gjennom Polysys AS → KM Ih Holding AS. Eier også aksjer i Hexagon Composites ASA (0,01 %), Moreld ASA (0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Elopak ASA (under 0,01 %), Bonheur ASA (under 0,01 %) og 9 andre1,9 %2 mill. kr2 117 kr
Karl Hatteland gjennom Excession AS0,6 %625 951 kr0 kr
Jone Hatteland. Eier også aksjer i Jakob Hatteland Computer AS (0,36 %), Sparebanken Øst (0,02 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Wilh. Wilhelmsen Holding ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %) og 2 andre0,6 %625 951 kr0 kr
Kjell Hatteland. Eier også aksjer i Leviathan Holding AS (100 %), Jakob Hatteland Computer AS (0,36 %)0,6 %625 951 kr0 kr
Hanna Hatteland Shelton gjennom Shelton AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %)0,6 %625 951 kr0 kr
Verdigrunnlag
130,4 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
104,3 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
1,1 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i JAKOB HATTELAND HOLDING AS falt med 4,2 mrd. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 94 % til 49 % av aksjene i YDRA AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 69,8 % til 0 % av aksjene i NORSPAN LNG 16 AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRIMA BLUE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 44,1 % til 0 % av aksjene i GLOBAL HEALTH TECHNOLOGY AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i MS SOLUTIONS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NORDSJØ AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 28,3 % til 3,1 % av aksjene i PRIME PROPERTY KROATIA I AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BYPASS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 21 % til 0 % av aksjene i HARALDSON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BUE SALMON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i PHARMASUM THERAPEUTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i AQUA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i DELE HEALTH TECH AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i ABLY MEDICAL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i BIOSENSE LABORATORIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SEID AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ALGINOR ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i RENSEFISKGRUPPEN AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAGA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i WENN ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i AMICOAT AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i TOMOHARU AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,2 % til 0,4 % av aksjene i AXTER AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RUBBER INNOVATION HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ANZYZ TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORDIC CORPORATE BANK ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i ECOFISK AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WILSON ASA i 2025.
  • Finansinntektene i EMP SECURE HOLDING AS steg fra 229 953 kr i 2023 til 4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • EMP SECURE HOLDING AS gikk fra 95,1 % til 91,2 % av aksjene i EMP SECURE AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ADONIS AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA PROTEIN AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,6 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2024.
  • Finansinntektene i ANNHO AS steg fra 10,7 mill. kr i 2023 til 37,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • HIHO AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (449,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (37,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (457 mill. kr).
  • Finansinntektene i HIHO AS steg fra 10,7 mill. kr i 2023 til 37,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • Finansinntektene i INGHO AS steg fra 10,7 mill. kr i 2023 til 37,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.