Anslag · inntektsår 2025
Emp Secure AS
Org.nr. 968504436 · AS · Datainfrastruktur, -behandling, -lagring og tilknyttede tjenester · Vindafjord
Aksjene i Emp Secure AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 176 691 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 40 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Emp Secure AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 13,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,8 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Emp Secure AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 401 491 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,4 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Emp Secure AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 13,2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 19,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 2,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 645 899 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 47,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 478 467 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 401 491 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Emp Secure AS?
Emp Secure AS eies til slutt av Helge Hatteland (9,1 % gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS og Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Hehatt AS), Randi Hatteland (9,1 % gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS og Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Rahatt AS), Ronny Hatteland (9,1 % gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS og Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Rohatt AS), Stig Hatteland (9,1 % gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS og Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Stihatt AS) og Tommy Hatteland (9,1 % gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS og Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Tohatt AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Emp Secure AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Helge Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Hehatt AS | 9,1 % | 3,7 mill. kr | 18 964 kr |
| Randi Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Rahatt AS | 9,1 % | 3,7 mill. kr | 18 964 kr |
| Ronny Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Rohatt AS | 9,1 % | 3,7 mill. kr | 18 964 kr |
| Stig Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Stihatt AS | 9,1 % | 3,7 mill. kr | 18 964 kr |
| Tommy Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Tohatt AS | 9,1 % | 3,7 mill. kr | 18 964 kr |
| Øystein Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS → Øyhatt AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS → Øyhatt AS | 9,1 % | 3,7 mill. kr | 18 964 kr |
| Jakob Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Jakob Hatteland Holding AS; Emp Secure Holding AS → Åmsosen Invest AS | 9 % | 3,6 mill. kr | 18 348 kr |
| Anne Hognaland gjennom Emp Secure Holding AS → Polysys AS → Annho AS | 7,6 % | 3,1 mill. kr | 12 931 kr |
| Hilde Hognaland gjennom Emp Secure Holding AS → Polysys AS → Hiho AS. Eier også aksjer i Tomra Systems ASA (under 0,01 %) | 7,6 % | 3,1 mill. kr | 12 931 kr |
| Ingrid Hognaland gjennom Emp Secure Holding AS → Polysys AS → Ingho AS. Eier også aksjer i Campfire AS (0,83 %) | 7,6 % | 3,1 mill. kr | 12 931 kr |
| Knut Johan Dommersnes gjennom Kdo Invest AS. Eier også aksjer i Haugesund Sparebank (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %) | 5,8 % | 2,3 mill. kr | 5 766 kr |
| Stig Roar Lier Habbestad gjennom Reigurd AS → Vestor AS | 2,7 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Ingvar Hognaland gjennom Emp Secure Holding AS → Polysys AS → KM Ih Holding AS. Eier også aksjer i Hexagon Composites ASA (0,01 %), Moreld ASA (0,01 %), Austevoll Seafood ASA (under 0,01 %), Elopak ASA (under 0,01 %), Bonheur ASA (under 0,01 %) og 9 andre | 1,7 % | 689 400 kr | 0 kr |
| Karl Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS → Excession AS | 0,5 % | 218 857 kr | 0 kr |
| Jone Hatteland gjennom Emp Secure Holding AS. Eier også aksjer i Jakob Hatteland Computer AS (0,36 %), Sparebanken Øst (0,02 %), Storebrand ASA (under 0,01 %), Wilh. Wilhelmsen Holding ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 0,5 % | 218 857 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 50 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 40 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 401 491 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i JAKOB HATTELAND HOLDING AS falt med 4,2 mrd. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 94 % til 49 % av aksjene i YDRA AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 69,8 % til 0 % av aksjene i NORSPAN LNG 16 AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRIMA BLUE AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 44,1 % til 0 % av aksjene i GLOBAL HEALTH TECHNOLOGY AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i MS SOLUTIONS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NORDSJØ AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 28,3 % til 3,1 % av aksjene i PRIME PROPERTY KROATIA I AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BYPASS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 21 % til 0 % av aksjene i HARALDSON AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BUE SALMON AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i PHARMASUM THERAPEUTICS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i AQUA ROBOTICS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i DELE HEALTH TECH AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i ABLY MEDICAL AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST TECHNOLOGIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST HOLDING AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i BIOSENSE LABORATORIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SEID AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ALGINOR ASA i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i RENSEFISKGRUPPEN AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAGA ROBOTICS AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i WENN ASA i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i AMICOAT AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i TOMOHARU AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,2 % til 0,4 % av aksjene i AXTER AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RUBBER INNOVATION HOLDING AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ANZYZ TECHNOLOGIES AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORDIC CORPORATE BANK ASA i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i ECOFISK AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WILSON ASA i 2025.
- Finansinntektene i EMP SECURE HOLDING AS steg fra 229 953 kr i 2023 til 4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EMP SECURE HOLDING AS gikk fra 95,1 % til 91,2 % av aksjene i EMP SECURE AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ADONIS AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA PROTEIN AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,6 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
- JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2024.
- Finansinntektene i ANNHO AS steg fra 10,7 mill. kr i 2023 til 37,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HIHO AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (449,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (37,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (457 mill. kr).
- Finansinntektene i HIHO AS steg fra 10,7 mill. kr i 2023 til 37,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.