Anslag · inntektsår 2025
Kvass AS
Org.nr. 926045873 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Kvass AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 548 833 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 72,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kvass AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Kvass AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 23,5 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 4,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 93,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 984 835 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 762 645 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kvass AS?
Kvass AS eies til slutt av Jan Lindstad (46,9 % gjennom Alfanor 19195 AS), Personlig eier A (14,1 % gjennom CJ Invest AS), Personlig eier B (14,1 % gjennom Kristian Lindstad Invest AS), Personlig eier C (6,4 %) og Personlig eier D (3 % gjennom Bertnes Strømme Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kvass AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Jan Lindstad gjennom Alfanor 19195 AS. Eier også aksjer i Slevik Hyttetomter AS (100 %), Confidense Systems LTD AS (100 %) | 46,9 % | 34,1 mill. kr | 336 992 kr |
| Personlig eier A gjennom CJ Invest AS | 14,1 % | 10,3 mill. kr | 84 970 kr |
| Personlig eier B gjennom Kristian Lindstad Invest AS | 14,1 % | 10,3 mill. kr | 84 970 kr |
| Personlig eier C | 6,4 % | 4,6 mill. kr | 28 722 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertnes Strømme Invest AS | 3 % | 2,2 mill. kr | 4 393 kr |
| Personlig eier E gjennom Vestre Capital AS | 3 % | 2,2 mill. kr | 4 393 kr |
| Personlig eier F gjennom Øiamo Invest AS | 3 % | 2,2 mill. kr | 4 393 kr |
| Personlig eier G gjennom Ulz Holding AS | 2,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Teli Invest AS | 1,8 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Martin Haukaas Invest AS | 0,8 % | 562 150 kr | 0 kr |
| Cynoxa Invest Sasu (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 529 394 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Ullersmo Invest AS | 0,7 % | 529 394 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,4 % | 297 784 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bredal Holding AS | 0,3 % | 198 523 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,2 % | 177 347 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 91 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 72,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 762 645 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i KVASS AS økte med 25,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS gikk fra 16,3 % til 13,5 % av aksjene i KVASS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CJ INVEST AS gikk fra 16 % til 13,5 % av aksjene i KVASS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ULZ HOLDING AS gikk fra 4,1 % til 2,2 % av aksjene i KVASS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CJ INVEST AS delte anslagsvis ut 970 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,8 mill. kr).
- Finansinntektene i CJ INVEST AS steg fra 180 249 kr i 2024 til 3,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CJ INVEST AS gikk fra 16 % til 13,5 % av aksjene i KVASS AS i 2025.
- Finansinntektene i KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS steg fra 231 889 kr i 2024 til 3,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS gikk fra 16,3 % til 13,5 % av aksjene i KVASS AS i 2025.
- BERTNES STRØMME INVEST AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,9 mill. kr).
- ØIAMO INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (18,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (791 093 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i KVASS AS falt med 6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- KVASS AS gikk fra 7,8 % til 4,8 % av aksjene i KVASS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- KVASS AS gikk fra 7,8 % til 4,8 % av aksjene i KVASS AS i 2024.
- CJ INVEST AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−223 858 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr).
- KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−213 753 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,2 mill. kr).
- BERTNES STRØMME INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (566 830 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr).
- ØIAMO INVEST AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (22 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (582 477 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (18,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Kvass Norge AS
- Eierandel i: Pulse Communications AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.