Anslag · inntektsår 2025
Pulse Communications AS
Org.nr. 988222216 · AS · Reklamebyråvirksomhet · Oslo
Aksjene i Pulse Communications AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pulse Communications AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 81,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,39 % av den samme verdien, så avkastningen er 205,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Pulse Communications AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 202 029 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 35 028 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Pulse Communications AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 202 029 kr. Bankinnskuddene falt med 1,6 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,6 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 131,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (27 539 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 14 294 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 118 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pulse Communications AS?
Pulse Communications AS eies til slutt av Personlig eier A (46,9 % gjennom Kvass AS → Alfanor 19195 AS), Personlig eier B (14,1 % gjennom Kvass AS → CJ Invest AS), Personlig eier C (14,1 % gjennom Kvass AS → Kristian Lindstad Invest AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom Kvass AS) og Personlig eier E (3 % gjennom Kvass AS → Bertnes Strømme Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pulse Communications AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Kvass AS → Alfanor 19195 AS | 46,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Kvass AS → CJ Invest AS | 14,1 % | 489 062 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Kvass AS → Kristian Lindstad Invest AS | 14,1 % | 489 062 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Kvass AS | 6,4 % | 220 867 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Kvass AS → Bertnes Strømme Invest AS | 3 % | 104 864 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Kvass AS → Vestre Capital AS | 3 % | 104 864 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Kvass AS → Øiamo Invest AS | 3 % | 104 864 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Kvass AS → Ulz Holding AS | 2,3 % | 78 881 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Kvass AS → Teli Invest AS | 1,8 % | 63 105 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Kvass AS → Martin Haukaas Invest AS | 0,8 % | 26 804 kr | 0 kr |
| Cynoxa Invest Sasu gjennom Kvass AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,7 % | 25 242 kr | – |
| Personlig eier K gjennom Kvass AS → Ullersmo Invest AS | 0,7 % | 25 242 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Kvass AS | 0,4 % | 14 199 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Kvass AS → Bredal Holding AS | 0,3 % | 9 466 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Kvass AS | 0,2 % | 8 456 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 118 kr
Hendelser i eierkjeden
- PULSE COMMUNICATIONS AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i KVASS AS økte med 25,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CJ INVEST AS delte anslagsvis ut 970 000 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,8 mill. kr).
- Finansinntektene i CJ INVEST AS steg fra 180 249 kr i 2024 til 3,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CJ INVEST AS gikk fra 16 % til 13,5 % av aksjene i KVASS AS i 2025.
- Finansinntektene i KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS steg fra 231 889 kr i 2024 til 3,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS gikk fra 16,3 % til 13,5 % av aksjene i KVASS AS i 2025.
- BERTNES STRØMME INVEST AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,9 mill. kr).
- PULSE COMMUNICATIONS AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i KVASS AS falt med 6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- KVASS AS gikk fra 7,8 % til 4,8 % av aksjene i KVASS AS i 2024.
- CJ INVEST AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−223 858 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,1 mill. kr).
- KRISTIAN LINDSTAD INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−213 753 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,2 mill. kr).
- BERTNES STRØMME INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (20,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (566 830 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.