Anslag · inntektsår 2025
Stabburveien 18 Holding AS
Org.nr. 926045261 · AS · Alternative investeringsfond (aif) som ikke er verdipapirfond · Oslo
Aksjene i Stabburveien 18 Holding AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 59 919 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 30,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Stabburveien 18 Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 586 454 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,5 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Stabburveien 18 Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 434 051 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 6,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 471 729 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 30,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 293 900 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 293 227 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stabburveien 18 Holding AS?
Stabburveien 18 Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (15,2 % gjennom SM Bolig og Eiendomsinvest AS → Haug Invest AS), Personlig eier B (15,2 % gjennom SM Bolig og Eiendomsinvest AS → Hortulan Eiendom AS → Hortulan Holding AS), Snaebol Ehf (9,8 % gjennom High Yield Property AS → Lyngve Eiendom AS), Personlig eier C (7 % gjennom AS Anakonda) og Personlig eier D (3,7 % gjennom High Yield Property AS → PNN Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stabburveien 18 Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom SM Bolig og Eiendomsinvest AS → Haug Invest AS | 15,2 % | 4,6 mill. kr | 28 211 kr |
| Personlig eier B gjennom SM Bolig og Eiendomsinvest AS → Hortulan Eiendom AS → Hortulan Holding AS | 15,2 % | 4,6 mill. kr | 28 211 kr |
| Snaebol Ehf gjennom High Yield Property AS → Lyngve Eiendom AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 9,8 % | 3 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom AS Anakonda | 7 % | 2,1 mill. kr | 3 497 kr |
| Personlig eier D gjennom High Yield Property AS → PNN Invest AS | 3,7 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Quan AS | 2 % | 602 776 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom High Yield Property AS → Hamachi AS | 2 % | 592 977 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom High Yield Property AS → Bej Invest AS | 1,7 % | 504 030 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom SM Bolig og Eiendomsinvest AS → Factum AS | 1,6 % | 482 221 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom High Yield Property AS | 1,5 % | 444 733 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom High Yield Property AS → Vassbygda Industrier AS | 1,3 % | 400 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom High Yield Property AS → Bjøberg Eiendom AS | 1,3 % | 378 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom High Yield Property AS → Mesan AS | 1,1 % | 345 557 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom High Yield Property AS → Mesan AS | 1,1 % | 345 557 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom High Yield Property AS → Mesan AS | 1,1 % | 345 557 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 37,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 30,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 293 227 kr
Hendelser i eierkjeden
- HAUG INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i FJELLSTØTT EIENDOM AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i LYNGVE EIENDOM AS økte med 4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i STABBURVEIEN 18 HOLDING AS falt med 6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i SM BOLIG OG EIENDOMSINVEST AS steg fra 2,7 mill. kr i 2023 til 16,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SM BOLIG OG EIENDOMSINVEST AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i MIDTSTRANDA EIENDOM INVEST AS i 2024.
- SM BOLIG OG EIENDOMSINVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OSLO FRINGE INVEST AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i LYNGVE EIENDOM AS økte med 7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Stabburveien 18 AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.