Anslag · inntektsår 2025
Nordlys Management AS
Org.nr. 925314641 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Hamar
Aksjene i Nordlys Management AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Nordlys Management AS?
Fra utgangen av 2022 til utgangen av 2024 gikk egenkapitalen ned med 13,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 14 076 kr i inntektsårene 2023–2024.
Hvordan har det gått med Nordlys Management AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 13,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 6 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 5,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 11 322 kr i året.
Hvem eier Nordlys Management AS?
Nordlys Management AS eies til slutt av Personlig eier A (20,5 %), Personlig eier B (14,3 % gjennom Buer Invest AS), Personlig eier C (14,3 % gjennom Buer Invest AS), Personlig eier D (10,3 % gjennom Alomo Holding AS) og Personlig eier E (10,3 % gjennom Brustad-Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Nordlys Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 20,5 % | 505 390 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Buer Invest AS | 14,3 % | 352 400 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Buer Invest AS | 14,3 % | 352 400 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Alomo Holding AS | 10,3 % | 252 695 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Brustad-Holding AS | 10,3 % | 252 695 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Drag AS | 10,3 % | 252 695 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Buer Invest AS | 5,8 % | 143 100 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7 038 kr
Hendelser i eierkjeden
- BUER INVEST AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i CLUB UNITED AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i GRASPIFY AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i MEDICAL DEVICE IMPORT AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i VISUADO AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ECHESS AS i 2025.
- Finansinntektene i DRAG AS steg fra 641 kr i 2024 til 3,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ROTOFO AS gikk fra 20,5 % til 0 % av aksjene i NORDLYS MANAGEMENT AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORDLYS MANAGEMENT AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LYSTADSVINGEN UTVIKLING AS i 2024.
- BUER INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ATLAS GARANTI AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: A90 Holding AS
- Eierandel i: Nordvikvegen Utvikling AS
- Eierandel i: Berghhjørnet AS
- Eierandel i: Rue Dauphine AS
- Eierandel i: Tomtegata Prosjekt AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.