Anslag · inntektsår 2025
Rue Dauphine AS
Org.nr. 926010166 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Asker
Aksjene i Rue Dauphine AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rue Dauphine AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 8,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,51 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rue Dauphine AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 8,3 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 31 675 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 3,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rue Dauphine AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 8,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 6,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 50 957 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 34 620 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 31 675 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rue Dauphine AS?
Rue Dauphine AS eies til slutt av Steffen Fidjeland (25 % gjennom Nobello AS → Nkvo AS), Daniel Pinnås (25 % gjennom Nobello AS → Probitas Holding AS), Vidar Nilsgård (10,3 % gjennom Nordlys Management AS), Christian Holmen Buer (7,2 % gjennom Nordlys Management AS → Buer Invest AS) og Rikke Holmen Buer (7,2 % gjennom Nordlys Management AS → Buer Invest AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rue Dauphine AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Steffen Fidjeland gjennom Nobello AS → Nkvo AS. Eier også aksjer i Aqua Bio Technology ASA (under 0,01 %), Veidekke ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 25 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Daniel Pinnås gjennom Nobello AS → Probitas Holding AS. Eier også aksjer i Sunnfjord Hotell AS (0,02 %) | 25 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Vidar Nilsgård gjennom Nordlys Management AS. Eier også aksjer i Atlungstad Golf AS (0,13 %) | 10,3 % | 505 390 kr | 0 kr |
| Christian Holmen Buer gjennom Nordlys Management AS → Buer Invest AS. Eier også aksjer i Hexagon Composites ASA (under 0,01 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %) | 7,2 % | 352 400 kr | 0 kr |
| Rikke Holmen Buer gjennom Nordlys Management AS → Buer Invest AS. Eier også aksjer i Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %) | 7,2 % | 352 400 kr | 0 kr |
| Morten Nilsgård gjennom Nordlys Management AS → Alomo Holding AS. Eier også aksjer i Atlungstad Golf AS (0,13 %) | 5,1 % | 252 695 kr | 0 kr |
| Torkil Brustad gjennom Nordlys Management AS → Brustad-Holding AS. Eier også aksjer i Atlungstad Golf AS (0,13 %) | 5,1 % | 252 695 kr | 0 kr |
| Gard Utkilen gjennom Nordlys Management AS → Drag AS. Eier også aksjer i DNB Bank ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 5,1 % | 252 695 kr | 0 kr |
| Tore Buer gjennom Nordlys Management AS → Buer Invest AS. Eier også aksjer i Gumøy Golf AS (0,43 %), Losby Golfpark AS (0,06 %), Premium Travel Holding AS (0,01 %), Morrow Bank ASA (0,01 %), DNO ASA (under 0,01 %) og 7 andre | 2,9 % | 143 100 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 31 675 kr
Hendelser i eierkjeden
- Bankinnskuddet i NOBELLO AS økte med 16,8 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 58,4 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- PROBITAS HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−20,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (34,2 mill. kr).
- BUER INVEST AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i CLUB UNITED AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i GRASPIFY AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i MEDICAL DEVICE IMPORT AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i VISUADO AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ECHESS AS i 2025.
- NORDLYS MANAGEMENT AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LYSTADSVINGEN UTVIKLING AS i 2024.
- Finansinntektene i NKVO AS steg fra 15 399 kr i 2023 til 2,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i PROBITAS HOLDING AS steg fra 91 399 kr i 2023 til 6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BUER INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ATLAS GARANTI AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.