Anslag · inntektsår 2025
Vet Holdco AS
Org.nr. 924999470 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Vet Holdco AS gir de 99 personlige eierne anslagsvis 9 859 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 21,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vet Holdco AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,74 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Vet Holdco AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 6,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6,3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 339 952 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Vet Holdco AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 6,4 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3 591 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 130 000 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (314 234 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 21,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 194 012 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 195 328 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vet Holdco AS?
Vet Holdco AS eies til slutt av Personlig eier A (10,5 % gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS og SCHÜTT Happens AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS og Cag 25 AS), Personlig eier C (9,2 % gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS), Personlig eier D (4,7 % gjennom Amigo Holding AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom DR. Dolittle AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vet Holdco AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → SCHÜTT Happens AS; SCHÜTT Happens AS | 10,5 % | 2,2 mill. kr | 4 626 kr |
| Personlig eier B gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Cag 25 AS; Cag 25 AS | 9,9 % | 2,1 mill. kr | 3 376 kr |
| Personlig eier C gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Kamf Adventures AS | 9,2 % | 1,9 mill. kr | 1 857 kr |
| Personlig eier D gjennom Amigo Holding AS | 4,7 % | 993 261 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom DR. Dolittle AS | 4,2 % | 901 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Jev Invest AS | 3,6 % | 759 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Zola Holding AS | 3 % | 635 966 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nicob Holding AS | 2,6 % | 543 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Linginvest AS | 2,5 % | 531 682 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Askeladden & Co 3 AS → Askeladden & Co Holdco AS → Askeladden & Co Midco AS → Askeladden & Co AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS | 2,1 % | 452 011 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,8 % | 379 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Dunker AS → Scala Marketing AS | 1,7 % | 361 268 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Dunker AS → Scala Marketing AS | 1,7 % | 361 268 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Dunker AS → Scala Marketing AS | 1,5 % | 313 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Holmvin AS | 1,5 % | 309 681 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 26,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 21,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 9 859 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 195 328 kr
Hendelser i eierkjeden
- ASKELADDEN & CO 3 AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,5 mill. kr).
- ASKELADDEN & CO 3 AS gikk fra 62,8 % til 59,3 % av aksjene i JUBEL EVENTYR HOLDING AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO 3 AS gikk fra 46,5 % til 43,9 % av aksjene i VET HOLDCO AS i 2025.
- ASKELADDEN & CO HOLDCO AS delte anslagsvis ut 37 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−207,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (39,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−204,5 mill. kr).
- ASKELADDEN & CO MIDCO AS delte anslagsvis ut 36,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−211,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (36,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−211,8 mill. kr).
- Finansinntektene i ASKELADDEN & CO MIDCO AS steg fra 6,1 mill. kr i 2024 til 37 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO AS falt med 34,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ASKELADDEN & CO AS steg fra 8,1 mill. kr i 2024 til 37,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ASKELADDEN & CO AS gikk fra 25,2 % til 4 % av aksjene i ASKELADDEN & CO AS i 2025.
- Finansinntektene i DUNKER AS steg fra 35,7 mill. kr i 2024 til 114 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- DUNKER AS gikk fra 8,5 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
- DUNKER AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i B2 IMPACT ASA i 2025.
- Innskutt egenkapital i VET HOLDCO AS økte med 6,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i VET HOLDCO AS økte fra 862 341 til 1 118 259 i 2024, og 21 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- NICOB HOLDING AS gikk fra 8,8 % til 1,4 % av aksjene i VET HOLDCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ZOLA HOLDING AS gikk fra 5,4 % til 2,1 % av aksjene i VET HOLDCO AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- VET HOLDCO AS gikk fra 82,3 % til 0 % av aksjene i PETRUS VETERINÆRER AS i 2024.
- ASKELADDEN & CO 3 AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ASKELADDEN & CO 3 AS økte med 15,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ASKELADDEN & CO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ODD 8 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Vet Holdco 2 AS
- Eierandel i: Petrus Mipco AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.