Anslag · inntektsår 2025
View M-Invest AS
Org.nr. 924964065 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Oslo
Aksjene i View M-Invest AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i View M-Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3 840 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 84 062 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med View M-Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3 840 kr. Bankinnskuddene falt med 3 840 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 67 617 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 42 998 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 42 031 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier View M-Invest AS?
View M-Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (16,8 % gjennom Hugo Invest Holding AS), Personlig eier B (16,2 % gjennom Hugo Invest Holding AS), Personlig eier C (9,9 % gjennom Milestone AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom Edorf Invest AS) og Personlig eier E (8,2 % gjennom Innvær Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av View M-Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hugo Invest Holding AS | 16,8 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hugo Invest Holding AS | 16,2 % | 963 093 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Milestone AS | 9,9 % | 587 429 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Edorf Invest AS | 8,7 % | 519 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Innvær Holding AS | 8,2 % | 490 093 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 4,4 % | 261 269 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom 72brenna AS | 4,3 % | 254 439 kr | 0 kr |
| Siri Hane (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,7 % | 158 811 kr | – |
| Personlig eier H | 2,5 % | 148 565 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2,4 % | 143 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ufs Invest AS | 2,2 % | 131 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Iaa Star Invest AS | 2,1 % | 124 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,1 % | 124 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,1 % | 124 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Giertsolini Invest AS | 2,1 % | 122 950 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 42 031 kr
Hendelser i eierkjeden
- VIEW GROUP HOLDING AS gikk fra 5,6 % til 0 % av aksjene i VIEW M-INVEST AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- EDORF INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (15,2 mill. kr).
- Finansinntektene i EDORF INVEST AS steg fra 493 399 kr i 2024 til 7,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EDORF INVEST AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i ADDOVATION AS i 2025.
- JOSEPH MOGEFORS SEBEDEUS AB gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i VIEW M-INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ARGENTI FODINÆ AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i VIEW M-INVEST AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
I eierkjeden
- Eierandel i: View Group Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.