Anslag · inntektsår 2025
Secure-Nok Corp AS
Org.nr. 923929819 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Sandnes
Aksjene i Secure-Nok Corp AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 9 484 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Secure-Nok Corp AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −73,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Secure-Nok Corp AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 23,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 16,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 34,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 340 509 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 106 422 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Secure-Nok Corp AS?
Secure-Nok Corp AS eies til slutt av Helge Nilsen (21,8 % gjennom Sivtek AS), Knut Molaug (14,2 % gjennom Kkera Invest AS → Knut Molaug Holding AS), Marianne Elisabeth Johnsen (6,3 % gjennom Cascata AS og direkte), Ninia Margrethe Johnsen (5,9 %) og Per Helge Svensson (5,8 % gjennom Coachit AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Secure-Nok Corp AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Helge Nilsen gjennom Sivtek AS. Eier også aksjer i Voim ASA (0,02 %), Rogaland Sparebank (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 21,8 % | 2,7 mill. kr | 9 426 kr |
| Knut Molaug gjennom Kkera Invest AS → Knut Molaug Holding AS. Eier også aksjer i Ørnahaugen 2 AS (100 %), Roboxi AS (2,25 %), Norwegian Lobster Farm AS (1,19 %) | 14,2 % | 1,8 mill. kr | 58 kr |
| Marianne Elisabeth Johnsen gjennom Cascata AS; direkte. Eier også aksjer i Ica-Finance AS (4,06 %) | 6,3 % | 784 519 kr | 0 kr |
| Ninia Margrethe Johnsen. Eier også aksjer i Ica-Finance AS (4,06 %) | 5,9 % | 729 582 kr | 0 kr |
| Per Helge Svensson gjennom Coachit AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 5,8 % | 723 180 kr | 0 kr |
| Eva Marie Johnsen. Eier også aksjer i Ica-Finance AS (4,06 %) | 5,7 % | 712 630 kr | 0 kr |
| Håvard Skarnagel Hansen gjennom Modulation AS; Effectuation Capital AS → Effectuation AS → Modulation AS. Eier også aksjer i Hardanger House Drift AS (0,32 %) | 4,7 % | 580 699 kr | 0 kr |
| Astri Stangeland gjennom Kkera Invest AS → Astri Stangeland Holding AS | 4,7 % | 576 947 kr | 0 kr |
| Eline Molaug Stallemo gjennom Kkera Invest AS → Eline Molaug Holding AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 4,7 % | 576 947 kr | 0 kr |
| Ragnhild Molaug Hagelin gjennom Kkera Invest AS → Ragnhild Molaug Holding AS. Eier også aksjer i Otovo ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 4,7 % | 576 947 kr | 0 kr |
| Arild Braut. Eier også aksjer i Favoritthytten AS (6,45 %), Auge Group AS (0,3 %), Private Equity Growth 2012 AS (0,28 %), Maritime Opportunities AS (0,23 %), Rogaland Sparebank (0,13 %) og 8 andre | 2,1 % | 259 782 kr | 0 kr |
| Mette Hagen Gyland gjennom Gyland Consulting AS | 1,7 % | 215 282 kr | 0 kr |
| Tor Kristian Gyland gjennom Gyland Consulting AS | 1,7 % | 215 282 kr | 0 kr |
| Ingvar Mikalsen gjennom Novinvest AS | 1,6 % | 200 665 kr | 0 kr |
| Bjarte Skarnagel Hansen gjennom Effectuation Capital AS → Effectuation AS → Aphex Stinger AS | 1,2 % | 147 342 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 106 422 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SECURE-NOK CORP AS økte med 27,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i SECURE-NOK CORP AS økte fra 1 849 586 til 3 577 354 i 2025, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- KKERA INVEST AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i SECURE-NOK CORP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i SIVTEK AS steg fra 11,5 mill. kr i 2024 til 91,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SIVTEK AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i TEKNACONSULT AS i 2025.
- COACHIT AS delte anslagsvis ut 20,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (202,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (24,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (206,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SECURE-NOK CORP AS falt med 4,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i SECURE-NOK CORP AS økte fra 1 678 586 til 1 849 586 i 2024, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ARVE JOHNSEN gikk fra 21,5 % til 0 % av aksjene i SECURE-NOK CORP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ARVE JOHNSEN AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i SECURE-NOK CORP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- PA-KA AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i SECURE-NOK CORP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SIVTEK AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i FINANSFORMIDLEREN AS i 2024.
- COACHIT AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (204,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (202,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Secure-Nok AS
- Eierandel i: Secure-Nok Technology AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.