Anslag · inntektsår 2025
Secure-Nok Technology AS
Org.nr. 996501965 · AS · Andre tjenester tilknyttet informasjonsteknologi · Sandnes
Aksjene i Secure-Nok Technology AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Secure-Nok Technology AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −58,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,62 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Secure-Nok Technology AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 192 660 kr. Bankinnskuddene falt med 510 477 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,2 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 58 947 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 60 347 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Secure-Nok Technology AS?
Secure-Nok Technology AS eies til slutt av Helge Nilsen (21,3 % gjennom Secure-Nok Corp AS → Sivtek AS), Knut Molaug (13,9 % gjennom Secure-Nok Corp AS → Kkera Invest AS → Knut Molaug Holding AS), Marianne Elisabeth Johnsen (6,2 % gjennom Secure-Nok Corp AS → Cascata AS og Secure-Nok Corp AS), Ninia Margrethe Johnsen (5,8 % gjennom Secure-Nok Corp AS og Secure-Nok Corp AS → Boso AS) og Per Helge Svensson (5,7 % gjennom Secure-Nok Corp AS → Coachit AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Secure-Nok Technology AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Helge Nilsen gjennom Secure-Nok Corp AS → Sivtek AS. Eier også aksjer i Voim ASA (0,02 %), Rogaland Sparebank (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 21,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Knut Molaug gjennom Secure-Nok Corp AS → Kkera Invest AS → Knut Molaug Holding AS. Eier også aksjer i Ørnahaugen 2 AS (100 %), Roboxi AS (2,25 %), Norwegian Lobster Farm AS (1,19 %) | 13,9 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Marianne Elisabeth Johnsen gjennom Secure-Nok Corp AS → Cascata AS; Secure-Nok Corp AS. Eier også aksjer i Ica-Finance AS (4,06 %) | 6,2 % | 482 048 kr | 0 kr |
| Ninia Margrethe Johnsen gjennom Secure-Nok Corp AS; Secure-Nok Corp AS → Boso AS. Eier også aksjer i Ica-Finance AS (4,06 %) | 5,8 % | 448 292 kr | 0 kr |
| Per Helge Svensson gjennom Secure-Nok Corp AS → Coachit AS. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 5,7 % | 444 358 kr | 0 kr |
| Eva Marie Johnsen gjennom Secure-Nok Corp AS; Secure-Nok Corp AS → Eva Marie Johnsen AS. Eier også aksjer i Ica-Finance AS (4,06 %) | 5,6 % | 437 876 kr | 0 kr |
| Håvard Skarnagel Hansen gjennom Secure-Nok Corp AS → Modulation AS; Secure-Nok Corp AS → Effectuation Capital AS → Effectuation AS → Modulation AS. Eier også aksjer i Hardanger House Drift AS (0,32 %) | 4,6 % | 356 811 kr | 0 kr |
| Astri Stangeland gjennom Secure-Nok Corp AS → Kkera Invest AS → Astri Stangeland Holding AS | 4,5 % | 354 505 kr | 0 kr |
| Eline Molaug Stallemo gjennom Secure-Nok Corp AS → Kkera Invest AS → Eline Molaug Holding AS. Eier også aksjer i Equinor ASA (under 0,01 %) | 4,5 % | 354 505 kr | 0 kr |
| Ragnhild Molaug Hagelin gjennom Secure-Nok Corp AS → Kkera Invest AS → Ragnhild Molaug Holding AS. Eier også aksjer i Otovo ASA (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %) og 2 andre | 4,5 % | 354 505 kr | 0 kr |
| Arild Braut gjennom Secure-Nok Corp AS; Secure-Nok Corp AS → Mutus Vidi AS. Eier også aksjer i Favoritthytten AS (6,45 %), Auge Group AS (0,3 %), Private Equity Growth 2012 AS (0,28 %), Maritime Opportunities AS (0,23 %), Rogaland Sparebank (0,13 %) og 8 andre | 2 % | 159 623 kr | 0 kr |
| Mette Hagen Gyland gjennom Secure-Nok Corp AS → Gyland Consulting AS | 1,7 % | 132 280 kr | 0 kr |
| Tor Kristian Gyland gjennom Secure-Nok Corp AS → Gyland Consulting AS | 1,7 % | 132 280 kr | 0 kr |
| Ingvar Mikalsen gjennom Secure-Nok Corp AS → Novinvest AS | 1,6 % | 123 299 kr | 0 kr |
| Siv Hilde Houmb gjennom Houmb AS | 1,4 % | 112 718 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 60 347 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SECURE-NOK CORP AS økte med 27,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SIVTEK AS steg fra 11,5 mill. kr i 2024 til 91,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SIVTEK AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i TEKNACONSULT AS i 2025.
- COACHIT AS delte anslagsvis ut 20,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (202,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (24,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (206,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SECURE-NOK CORP AS falt med 4,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SIVTEK AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i FINANSFORMIDLEREN AS i 2024.
- COACHIT AS delte anslagsvis ut 12 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (204,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (202,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.