Anslag · inntektsår 2025
Fjord Tech Solutions AS
Org.nr. 923301232 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Asker
Aksjene i Fjord Tech Solutions AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 629 034 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Fjord Tech Solutions AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 68 819 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 26 041 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Fjord Tech Solutions AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 68 819 kr. Bankinnskuddene falt med 60 242 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 622 186 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fjord Tech Solutions AS?
Fjord Tech Solutions AS eies til slutt av Erlend Plassen Nordbak (37,9 % gjennom Enviro Consulting AS), Anders Vinsdal Øgaarden (37,9 % gjennom Vinsdal AS), Roy Norum (13,8 % gjennom Herock AS → Herock Holding AS), Bjørn Petter Waitz (2,4 %) og Martin Nikolai Berg Papworth (1,3 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fjord Tech Solutions AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Erlend Plassen Nordbak gjennom Enviro Consulting AS | 37,9 % | 238 480 kr | 0 kr |
| Anders Vinsdal Øgaarden gjennom Vinsdal AS | 37,9 % | 238 480 kr | 0 kr |
| Roy Norum gjennom Herock AS → Herock Holding AS | 13,8 % | 86 800 kr | 0 kr |
| Bjørn Petter Waitz | 2,4 % | 14 906 kr | 0 kr |
| Martin Nikolai Berg Papworth | 1,3 % | 7 887 kr | 0 kr |
| Tore Skjervheim gjennom Kreato AS | 0,8 % | 5 260 kr | 0 kr |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Kjeller Innovasjon AS | 0,6 % | 3 575 kr | – |
| Grethe Skundberg gjennom Nordic Evergreen AS → Vaima AS. Eier også aksjer i Vow ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %) | 0,4 % | 2 630 kr | 0 kr |
| Johan Jørgen Petersen gjennom Mellem Nes Invest AS → Anem AS | 0,4 % | 2 629 kr | 0 kr |
| Carl Emil Petersen gjennom Mellem Nes Invest AS → Lydiaemilie AS. Eier også aksjer i Finse Vann- og Avløpsselskap AS (0,31 %) | 0,4 % | 2 629 kr | 0 kr |
| Børre Garegg Petersen gjennom Mellem Nes Invest AS → Syfras AS. Eier også aksjer i Bien Sparebank ASA (0,02 %), Reli AS (0,02 %), Sparebanken Norge (under 0,01 %) | 0,4 % | 2 629 kr | 0 kr |
| Ahmet Ersin Bircan gjennom Bircan Holding AS. Eier også aksjer i Saga Pure ASA (under 0,01 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %), Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %) og 5 andre | 0,4 % | 2 627 kr | 0 kr |
| Ivar Fartein Presttun gjennom Presttun AS | 0,4 % | 2 627 kr | 0 kr |
| Jesper Rutting Schweitz gjennom Schweitz Holding AS | 0,4 % | 2 627 kr | 0 kr |
| Stig Ove Gravdal gjennom Sog Invest AS. Eier også aksjer i Appear ASA (0,02 %), Kongsberg Automotive ASA (0,01 %), Norbit ASA (0,01 %), Dof Group ASA (under 0,01 %), Salmar ASA (under 0,01 %) og 3 andre | 0,4 % | 2 627 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 786 292 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 629 034 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- MELLEM NES INVEST AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WATERCIRCLES FORSIKRING ASA i 2025.
- MELLEM NES INVEST AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
- HEROCK HOLDING AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i BRANI ASFALT AS i 2024.
- KJELLER INNOVASJON AS gikk fra 7,4 % til 0 % av aksjene i PREVIWO AS i 2024.
- KJELLER INNOVASJON AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i IOT2MARKET AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: Siva - Selskapet for Industrivekst SF
- Eierandel i: Toxiclean AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.