Anslag · inntektsår 2025
Toxiclean AS
Org.nr. 933840883 · AS · Oppsamling og behandling av avløpsvann · Bygland
Aksjene i Toxiclean AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 98 006 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Toxiclean AS?
Fra 2024 til 2025 falt egenkapitalen med 765 722 kr. Bankinnskuddene økte med 451 856 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Toxiclean AS?
Toxiclean AS eies til slutt av Personlig eier A (35,3 % gjennom Containertech Holding AS → Andersen Mek Verksted AS → Andersen Group AS → Piiin Holding AS), Personlig eier B (19,6 %), Personlig eier C (11,1 % gjennom Fjord Tech Solutions AS → Enviro Consulting AS), Personlig eier D (11,1 % gjennom Fjord Tech Solutions AS → Vinsdal AS) og Personlig eier E (7,6 % gjennom Containertech Holding AS → Carmar AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Toxiclean AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Containertech Holding AS → Andersen Mek Verksted AS → Andersen Group AS → Piiin Holding AS | 35,3 % | 34 635 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 19,6 % | 19 209 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fjord Tech Solutions AS → Enviro Consulting AS | 11,1 % | 10 924 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Fjord Tech Solutions AS → Vinsdal AS | 11,1 % | 10 924 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Containertech Holding AS → Carmar AS | 7,6 % | 7 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Containertech Holding AS → RVD AS | 7,6 % | 7 497 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Fjord Tech Solutions AS → Herock AS → Herock Holding AS | 4,1 % | 3 976 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Fjord Tech Solutions AS | 0,7 % | 683 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Fjord Tech Solutions AS | 0,4 % | 361 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Containertech Holding AS → Andersen Mek Verksted AS → Andersen Group AS → PG Andersen Holding AS | 0,4 % | 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Fjord Tech Solutions AS → Kreato AS | 0,2 % | 241 kr | 0 kr |
| Siva - Selskapet for Industrivekst SF gjennom Fjord Tech Solutions AS → Kjeller Innovasjon AS | 0,2 % | 164 kr | – |
| Personlig eier L gjennom Fjord Tech Solutions AS → Nordic Evergreen AS → Vaima AS | 0,1 % | 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Fjord Tech Solutions AS → Mellem Nes Invest AS → Anem AS | 0,1 % | 120 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Fjord Tech Solutions AS → Mellem Nes Invest AS → Lydiaemilie AS | 0,1 % | 120 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 122 508 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 98 006 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- CONTAINERTECH HOLDING AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (37,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,6 mill. kr).
- Finansinntektene i CONTAINERTECH HOLDING AS steg fra 292 388 kr i 2024 til 37,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i ANDERSEN MEK VERKSTED AS økte med 10,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ANDERSEN MEK VERKSTED AS delte anslagsvis ut 21,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,1 mill. kr).
- ANDERSEN MEK VERKSTED AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i RENTA INFRA AS i 2024.
- ANDERSEN MEK VERKSTED AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i ALURENTAL AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.