Anslag · inntektsår 2025
Naardic AS
Org.nr. 922896666 · AS · Treningssentervirksomhet · Oslo
Aksjene i Naardic AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 84 613 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Naardic AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −69,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Naardic AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −20,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 144 714 kr i inntektsåret 2025.
Hvordan har det gått med Naardic AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 17 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 561 635 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 232 809 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 107 099 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 144 714 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Naardic AS?
Naardic AS eies til slutt av Personlig eier A (61,1 % gjennom Investore Finans AS → Investore AS), Personlig eier B (12,7 % gjennom RVK Invest AS), Personlig eier C (10,2 % gjennom KTRL AS), Personlig eier D (3,1 % gjennom Movement Is Medicine AS) og Personlig eier E (2,6 % gjennom LSL Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Naardic AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Investore Finans AS → Investore AS | 61,1 % | 9,9 mill. kr | 81 535 kr |
| Personlig eier B gjennom RVK Invest AS | 12,7 % | 2,1 mill. kr | 3 078 kr |
| Personlig eier C gjennom KTRL AS | 10,2 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Movement Is Medicine AS | 3,1 % | 495 648 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom LSL Holding AS | 2,6 % | 417 155 kr | 0 kr |
| Suya AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2 % | 330 432 kr | – |
| Personlig eier F gjennom A. Holder AS → D. Holder AS; D. Holder AS | 1,5 % | 250 642 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom A. Holder AS → H.A.S. Holding AS | 0,9 % | 139 834 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 0,8 % | 134 696 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Pineapple Holding AS | 0,5 % | 80 058 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,5 % | 74 346 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Helles AS | 0,4 % | 62 190 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Kvile Invest AS | 0,4 % | 61 594 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,3 % | 52 326 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,2 % | 38 760 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 20,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 16,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 84 613 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 144 714 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NAARDIC AS økte med 1,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NAARDIC AS økte fra 263 348 058 til 327 543 206 i 2025, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- RVK INVEST AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i MEIERIGATA 4 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i NAARDIC AS økte med 3,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NAARDIC AS økte fra 3 348 059 til 263 348 058 i 2024, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- INVESTORE FINANS AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i LAZY LLAMA AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Naardic Tech AS
- Eierandel i: Naardic Training AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.