Anslag · inntektsår 2025
Kniveutsikten Holding AS
Org.nr. 922765650 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Oslo
Aksjene i Kniveutsikten Holding AS gir de 20 personlige eierne anslagsvis 162 533 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 30,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kniveutsikten Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −10,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,78 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Kniveutsikten Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 8,4 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 629 793 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Kniveutsikten Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 8,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,2 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 74,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (476 564 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 27 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 255 971 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 296 232 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kniveutsikten Holding AS?
Kniveutsikten Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom K11 Investor AS → Louie Investor AS), Personlig eier B (12,1 % gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Pegasi AS), Alfred&Lucas LTD (10 % gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding i AS og Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Holding i AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding i AS → Loj AS og Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Ii AS og Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Holding i AS → Loj AS) og Personlig eier D (4,4 % gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Iii AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kniveutsikten Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom K11 Investor AS → Louie Investor AS | 50 % | 15,2 mill. kr | 134 460 kr |
| Personlig eier B gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Pegasi AS | 12,1 % | 3,7 mill. kr | 19 107 kr |
| Alfred&Lucas LTD gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding i AS; Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Holding i AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 10 % | 3,1 mill. kr | – |
| Personlig eier C gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding i AS → Loj AS; Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Ii AS; Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Holding i AS → Loj AS | 8,7 % | 2,7 mill. kr | 8 966 kr |
| Personlig eier D gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Iii AS | 4,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → All In Vest AS | 1,9 % | 570 344 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Jos-Invest AS | 1,8 % | 559 363 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Iv AS | 1,7 % | 528 504 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Aurea Invest AS | 1,3 % | 409 099 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Fructuarius AS | 1,3 % | 397 371 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Lodsen Holding AS | 0,6 % | 190 720 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Expo Invest AS; Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Expo Invest AS | 0,5 % | 163 132 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Ii AS; Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Brødrene Jensen AS → Brødrene Jensen Holding Iii AS | 0,5 % | 154 297 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Lowi Invest AS | 0,5 % | 153 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Pilares Eiendom AS → Pilares Holding AS → Brødrene Jensen Bolig AS → Brødrene Jensen Investor AS → Freto Invest AS | 0,5 % | 150 993 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 38 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 30,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 162 533 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 296 232 kr
Hendelser i eierkjeden
- K11 INVESTOR AS delte anslagsvis ut 103 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (70 649 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mrd. kr).
- K11 INVESTOR AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
- Finansinntektene i LOUIE INVESTOR AS steg fra 31,2 mill. kr i 2024 til 120,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i HYBEL AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PILARES EIENDOM AS falt med 37 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PILARES EIENDOM AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i HASLUM BOLIG AS i 2025.
- PILARES EIENDOM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i BRÅTEDALEN UTVIKLING AS i 2025.
- BRØDRENE JENSEN INVESTOR AS delte anslagsvis ut 11,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−6 042 kr) pluss årsresultatet 2025 (12,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (604 419 kr).
- Innskutt egenkapital i BRØDRENE JENSEN INVESTOR AS økte med 1,7 mrd. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 3,7 % til 2,5 % av aksjene i HYBEL AS i 2024.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i PILARES EIENDOM AS falt med 6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- PILARES EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EPLEVEIEN 23 AS i 2024.
- PILARES EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BLEFJELL HYTTESELSKAP AS i 2024.
- PILARES EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i PILARES HYLLE 14 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i PILARES HOLDING AS falt med 11,6 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eierandel i: Kniveutsikten AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.