Anslag · inntektsår 2025
Rebel Holding AS
Org.nr. 922689768 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Oslo
Aksjene i Rebel Holding AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 4 875 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rebel Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,5 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Rebel Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 29 533 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 60 194 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Rebel Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 29 533 kr. Bankinnskuddene økte med 62 570 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 47 804 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 28 243 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 29 715 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rebel Holding AS?
Rebel Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (47,5 % gjennom Maad Invest AS), Personlig eier B (36,3 % gjennom Tunework AS), Personlig eier C (10 % gjennom Pilegården AS), Personlig eier D (3,1 % gjennom Women In Wine AS) og Personlig eier E (3,1 % gjennom Women In Wine AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rebel Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Maad Invest AS | 47,5 % | 2,2 mill. kr | 4 875 kr |
| Personlig eier B gjennom Tunework AS | 36,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Pilegården AS | 10 % | 473 154 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Women In Wine AS | 3,1 % | 147 861 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Women In Wine AS | 3,1 % | 147 861 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 4 875 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 29 715 kr
Hendelser i eierkjeden
- MAAD INVEST AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i LEGALA AS i 2025.
- PILEGÅRDEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i ONTOGENY GROUP AS i 2025.
- PILEGÅRDEN AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i CHRISTIANIA PARTNERS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 5,4 % til 3,7 % av aksjene i LEGALA AS i 2024.
- PILEGÅRDEN AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Rebel Group AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.