Anslag · inntektsår 2025
Rebel Group AS
Org.nr. 822689132 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Oslo
Aksjene i Rebel Group AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 2 000 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Rebel Group AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 0,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,56 % av den samme verdien, så avkastningen er 1,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Rebel Group AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 105 236 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 381 303 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rebel Group AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 230 203 kr. Det er i snitt tatt ut 247 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 3,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (64 617 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 46 827 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 40 166 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rebel Group AS?
Rebel Group AS eies til slutt av Personlig eier A (33,9 % gjennom Rebel Holding AS → Maad Invest AS), Personlig eier B (25,9 % gjennom Rebel Holding AS → Tunework AS), Personlig eier C (22 % gjennom Galerius AS → KM Holding AS → KRJM AS og Galerius AS → KM Holding AS), Personlig eier D (7,1 % gjennom Rebel Holding AS → Pilegården AS) og Personlig eier E (6,6 % gjennom Galerius AS → KM Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rebel Group AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rebel Holding AS → Maad Invest AS | 33,9 % | 2 mill. kr | 2 000 kr |
| Personlig eier B gjennom Rebel Holding AS → Tunework AS | 25,9 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Galerius AS → KM Holding AS → KRJM AS; Galerius AS → KM Holding AS | 22 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rebel Holding AS → Pilegården AS | 7,1 % | 412 630 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Galerius AS → KM Holding AS | 6,6 % | 378 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Rebel Holding AS → Women In Wine AS | 2,2 % | 128 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rebel Holding AS → Women In Wine AS | 2,2 % | 128 947 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 7,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 2 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 40 166 kr
Hendelser i eierkjeden
- REBEL GROUP AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- MAAD INVEST AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i LEGALA AS i 2025.
- KRJM AS delte anslagsvis ut 43 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (206,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (52,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (216 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i REBEL GROUP AS falt med 3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i KM HOLDING AS steg fra 248 429 kr i 2023 til 5,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TUNEWORK AS gikk fra 5,4 % til 3,7 % av aksjene i LEGALA AS i 2024.
- KRJM AS delte anslagsvis ut 73,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (209,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (71 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (206,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Rebel Brands AS
- Eierandel i: Rebel Agency AS
- Eierandel i: Pa Larsen Vinhandel AS
- Eierandel i: Meir Distillery AS
- Eierandel i: Alpha Brands AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.