Anslag · inntektsår 2025
Rebel Brands AS
Org.nr. 922960267 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Oslo
Aksjene i Rebel Brands AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 65 458 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Rebel Brands AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 0 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rebel Brands AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1 kr. Bankinnskuddene økte med 943 347 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 65 458 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rebel Brands AS?
Rebel Brands AS eies til slutt av Personlig eier A (33,9 % gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Maad Invest AS), Personlig eier B (25,9 % gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Tunework AS), Personlig eier C (22 % gjennom Rebel Group AS → Galerius AS → KM Holding AS → KRJM AS og Rebel Group AS → Galerius AS → KM Holding AS), Personlig eier D (7,1 % gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Pilegården AS) og Personlig eier E (6,6 % gjennom Rebel Group AS → Galerius AS → KM Holding AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rebel Brands AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Maad Invest AS | 33,9 % | 22 210 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Tunework AS | 25,9 % | 16 950 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Rebel Group AS → Galerius AS → KM Holding AS → KRJM AS; Rebel Group AS → Galerius AS → KM Holding AS | 22 % | 14 413 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Pilegården AS | 7,1 % | 4 676 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rebel Group AS → Galerius AS → KM Holding AS | 6,6 % | 4 287 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Women In Wine AS | 2,2 % | 1 461 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rebel Group AS → Rebel Holding AS → Women In Wine AS | 2,2 % | 1 461 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 81 822 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 65 458 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- REBEL BRANDS AS delte anslagsvis ut 512 632 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (51 822 kr) pluss årsresultatet 2025 (512 632 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (51 822 kr).
- REBEL GROUP AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- MAAD INVEST AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i ALPHA BRANDS AS i 2025.
- TUNEWORK AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i LEGALA AS i 2025.
- REBEL BRANDS AS delte anslagsvis ut 664 408 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (51 821 kr) pluss årsresultatet 2024 (664 409 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (51 822 kr).
- Innskutt egenkapital i REBEL GROUP AS falt med 3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i KM HOLDING AS steg fra 248 429 kr i 2023 til 5,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- TUNEWORK AS gikk fra 5,4 % til 3,7 % av aksjene i LEGALA AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.