Anslag · inntektsår 2025
Stout Verdikapital AS
Org.nr. 922666822 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Oslo
Aksjene i Stout Verdikapital AS gir de 26 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Stout Verdikapital AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,6 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,66 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Stout Verdikapital AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 689 248 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 165 553 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Stout Verdikapital AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 689 248 kr. Bankinnskuddene falt med 1,2 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 207 250 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (131 898 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 76 051 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 81 988 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stout Verdikapital AS?
Stout Verdikapital AS eies til slutt av Personlig eier A (16,4 % gjennom Scandinavian Marine AS), Personlig eier B (16,4 % gjennom T Kolstad Eiendom AS), Personlig eier C (8,2 % gjennom Ids Invest AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Monar Invest AS) og Personlig eier E (8,2 % gjennom NB 14 Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stout Verdikapital AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Scandinavian Marine AS | 16,4 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom T Kolstad Eiendom AS | 16,4 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ids Invest AS | 8,2 % | 818 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Monar Invest AS | 8,2 % | 818 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom NB 14 Holding AS | 8,2 % | 818 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Regom Invest AS | 8,2 % | 818 444 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stamnneset AS → Håvard Holding AS | 5,5 % | 545 629 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stamnneset AS → Kvarøy Holding AS | 5,5 % | 545 629 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Stamnneset AS → Pionèr Holding AS | 5,5 % | 545 629 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Wikaz Eiendom AS → HZN Invest AS | 2,9 % | 288 671 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Firecon AS | 2,1 % | 212 795 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sveka AS | 1,6 % | 163 689 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → KZN Invest AS; Wikaz Eiendom AS → KZN Invest AS | 1 % | 101 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → SZN Invest AS; Wikaz Eiendom AS → SZN Invest AS | 1 % | 101 184 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → VZN Invest AS; Wikaz Eiendom AS → VZN Invest AS | 1 % | 101 184 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 12,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 81 988 kr
Hendelser i eierkjeden
- BACCUS AS gikk fra 3,9 % til 0 % av aksjene i STOUT VERDIKAPITAL AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i STAMNNESET AS falt med 5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- T KOLSTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STASJONEN INVEST AS i 2025.
- T KOLSTAD EIENDOM AS gikk fra 16,6 % til 7 % av aksjene i KAPNORD AS i 2025.
- IDS INVEST AS delte anslagsvis ut 34,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (113,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (82,2 mill. kr).
- IDS INVEST AS gikk fra 60 % til 52 % av aksjene i OFFSHORE ENERGY CONSTRUCTION AS i 2025.
- MONAR INVEST AS delte anslagsvis ut 7,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (126,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (123,3 mill. kr).
- MONAR INVEST AS gikk fra 50 % til 49 % av aksjene i NEUNER INVEST AS i 2025.
- MONAR INVEST AS gikk fra 13,9 % til 0 % av aksjene i OTROBANDA AS i 2025.
- SCANDINAVIAN MARINE AS gikk fra 16,2 % til 8,1 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STAMNNESET AS falt med 5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i STAMNNESET AS steg fra 135 809 kr i 2023 til 2,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STAMNNESET AS gikk fra 29 % til 14,1 % av aksjene i SKADE AS i 2024.
- STAMNNESET AS gikk fra 18,2 % til 9,1 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- T KOLSTAD EIENDOM AS gikk fra 100 % til 49,9 % av aksjene i TOTO AS i 2024.
- T KOLSTAD EIENDOM AS gikk fra 9,1 % til 0 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- IDS INVEST AS delte anslagsvis ut 14,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (117,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (10,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (113,7 mill. kr).
- IDS INVEST AS gikk fra 80 % til 60 % av aksjene i OFFSHORE ENERGY CONSTRUCTION AS i 2024.
- IDS INVEST AS gikk fra 28,4 % til 0 % av aksjene i SPOTON ENERGY HOLDING AS i 2024.
- MONAR INVEST AS delte anslagsvis ut 8,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (115,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (126,7 mill. kr).
- MONAR INVEST AS gikk fra 9,1 % til 4,5 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- MONAR INVEST AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i GLOBETECH AS i 2024.
- NB 14 HOLDING AS gikk fra 9,1 % til 4,5 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Postveien 142 Holding AS
- Eierandel i: Kopstad Eiendom Holding AS
- Eierandel i: Løkkeveien 10 Holding AS
- Eierandel i: Kanalsletta 8 Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.