Anslag · inntektsår 2025
Puro Hotell Invest AS
Org.nr. 921361513 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Haugesund
Aksjene i Puro Hotell Invest AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 3,4 mill. kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 387,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Puro Hotell Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 170 588 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 8,4 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Puro Hotell Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 170 588 kr. Bankinnskuddene falt med 27 642 kr. Det er i snitt tatt ut 12,3 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (6,8 mill. kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 371,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 4,2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Puro Hotell Invest AS?
Puro Hotell Invest AS eies til slutt av Christian Henrik Nesheim (11,1 % gjennom Genfer Group AS), Hedda Elisabeth Nesheim Hobbelstad (11,1 % gjennom Genfer Group AS), Nicholas Eirik Nesheim (11,1 % gjennom Genfer Group AS), Nora Amalie Nesheim (11,1 % gjennom Genfer Group AS) og Ole Henrik Nesheim (9,7 % gjennom Genfer Group AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Puro Hotell Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Christian Henrik Nesheim gjennom Genfer Group AS | 11,1 % | 43 mill. kr | 434 490 kr |
| Hedda Elisabeth Nesheim Hobbelstad gjennom Genfer Group AS. Eier også aksjer i Hedda Elisabeth Nesheim AS (100 %), Yara International ASA (under 0,01 %) | 11,1 % | 43 mill. kr | 434 490 kr |
| Nicholas Eirik Nesheim gjennom Genfer Group AS. Eier også aksjer i Norsk Hydro ASA (under 0,01 %) | 11,1 % | 43 mill. kr | 434 490 kr |
| Nora Amalie Nesheim gjennom Genfer Group AS. Eier også aksjer i Gallerinora AS (100 %) | 11,1 % | 43 mill. kr | 434 490 kr |
| Ole Henrik Nesheim gjennom Genfer Group AS | 9,7 % | 37,8 mill. kr | 377 114 kr |
| Urd Ragnhild Sævareid Aase gjennom Vanadis AS → Sera AS; Bifrost og Draupne AS → Sera AS | 6,4 % | 24,7 mill. kr | 233 796 kr |
| Gaute Sævareid Aase gjennom Vanadis AS → Niflheim AS; Bifrost og Draupne AS → Niflheim AS | 6,4 % | 24,7 mill. kr | 233 794 kr |
| Eystein Sævareid Aase gjennom Vanadis AS → Wyrd Holding AS; Bifrost og Draupne AS → Wyrd Holding AS. Eier også aksjer i Bergdal Eiendom AS (100 %), Supergreen AS (100 %), Fjelldalen Eiendom AS (100 %), Fjellco AS (100 %) | 6,4 % | 24,7 mill. kr | 233 794 kr |
| Veronika Thorsen Sanne gjennom Røynebergsletta Invest AS → Viro AS → Vemra Invest AS | 5,9 % | 23 mill. kr | 214 508 kr |
| Puro Invest SP.Z.O.O (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,2 % | 12,5 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Røynebergsletta Invest AS → Viro AS → Mahini Invest AS | 2,4 % | 9,2 mill. kr | 74 251 kr |
| Personlig eier B gjennom Røynebergsletta Invest AS → Viro AS → Olar Invest AS | 2,4 % | 9,2 mill. kr | 74 251 kr |
| Personlig eier C gjennom Røynebergsletta Invest AS → Viro AS → Sierko Invest AS | 2,4 % | 9,2 mill. kr | 74 251 kr |
| Bergshav LTD Selskap gjennom Bergshav Eiendom AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,9 % | 7,2 mill. kr | – |
| Personlig eier D gjennom Røynebergsletta Invest AS → Viro AS → Odw Invest AS | 1,2 % | 4,6 mill. kr | 28 128 kr |
- Verdigrunnlag
- 484,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 387,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 3,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 4,2 mill. kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i PURO HOTELL INVEST AS steg fra 2,6 mill. kr i 2024 til 22 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GENFER GROUP AS delte anslagsvis ut 28,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (56,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (40,3 mill. kr).
- RØYNEBERGSLETTA INVEST AS delte anslagsvis ut 29,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (46,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,9 mill. kr).
- RØYNEBERGSLETTA INVEST AS gikk fra 90 % til 75 % av aksjene i WEST COMMUNICATION AS i 2025.
- VIRO AS delte anslagsvis ut 16,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (27,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (28,3 mill. kr).
- Finansinntektene i VIRO AS steg fra 4,4 mill. kr i 2024 til 30,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i SFR HOLDING AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i TB ØKONOMI AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i AVALDSNES INVEST AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i FUS AS i 2025.
- VANADIS AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i P INVEST AS i 2025.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i SFR HOLDING AS i 2025.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i TB ØKONOMI AS i 2025.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i AVALDSNES INVEST AS i 2025.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i FUS AS i 2025.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 50 % til 33 % av aksjene i P INVEST AS i 2025.
- GENFER GROUP AS delte anslagsvis ut 9,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (63,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (56,3 mill. kr).
- Finansinntektene i GENFER GROUP AS steg fra 5 184 kr i 2023 til 9,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i VIRO AS falt med 30 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- VANADIS AS delte anslagsvis ut 98,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (72,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- VANADIS AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i MIO GRUPPEN AS i 2024.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BARENTZYMES AS i 2024.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AUGVALD AS i 2024.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ABC BIOSCIENCE AS i 2024.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i JURIDISK ABC AS i 2024.
- BIFROST OG DRAUPNE AS gikk fra 9 % til 0 % av aksjene i AVA OF NORWAY AS i 2024.
- VEMRA INVEST AS gikk fra 41,6 % til 0 % av aksjene i OJN INVEST AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Puro Hotell Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.