Anslag · inntektsår 2025
R3 Utvikling AS
Org.nr. 920873898 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Moss
Aksjene i R3 Utvikling AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener R3 Utvikling AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 5,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, så avkastningen er 9,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i R3 Utvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 9,2 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (8,4 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 77 738 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med R3 Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 9,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,7 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 9,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (83 727 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 97 178 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 52 045 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier R3 Utvikling AS?
R3 Utvikling AS eies til slutt av Anders Huitfeldt-Kaas (21,1 % gjennom Huitfeldt-Kaas AS), Nigel Kenneth Wilson (21,1 % gjennom Five Reasons AS), Aksel Lund Svindal (9,5 % gjennom Riisalleen Invest AS), Simen Lund Svindal (9,5 % gjennom Riisalleen Invest AS) og Beatrice Julsrud (5,8 % gjennom Ittno Verdi AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av R3 Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Anders Huitfeldt-Kaas gjennom Huitfeldt-Kaas AS | 21,1 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Nigel Kenneth Wilson gjennom Five Reasons AS | 21,1 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Aksel Lund Svindal gjennom Riisalleen Invest AS. Eier også aksjer i A Management AS (100 %), A Sports AS (100 %), A Holdings AS (100 %), Sentia ASA (under 0,01 %), B2 Impact ASA (under 0,01 %) | 9,5 % | 659 426 kr | 0 kr |
| Simen Lund Svindal gjennom Riisalleen Invest AS. Eier også aksjer i SLS Investering AS (100 %) | 9,5 % | 659 426 kr | 0 kr |
| Beatrice Julsrud gjennom Ittno Verdi AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 5,8 % | 404 668 kr | 0 kr |
| Ole Julsrud gjennom Ittno Verdi AS. Eier også aksjer i Vogts Gate Investering AS (4 %), Oslo Kontoreiendom Iii AS (0,6 %), KG9 Invest AS (0,55 %), Karvesvingen 5 Eiendomsfond AS (0,42 %), Askim Eiendomsinvest AS (0,33 %) og 42 andre | 5,8 % | 404 668 kr | 0 kr |
| Petter Tangen gjennom Austland AS → Fortius Holding AS | 4,4 % | 306 105 kr | 0 kr |
| Frank Nikolai Vikeså gjennom Austland AS → Imvik AS. Eier også aksjer i Vira Eiendom AS (50 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 4,4 % | 306 105 kr | 0 kr |
| Johans Bjarne Hylland Bratland gjennom Austland AS → Mahe Holding AS | 4,4 % | 306 105 kr | 0 kr |
| Stein Erik Bugten. Eier også aksjer i Beste Holding AS (100 %), Beste Invest AS (10 %), MMBH & Co AS (6,7 %), Folkekraft Group AS (5,57 %), H2 Marine Investor AS (3,16 %) og 12 andre | 2,7 % | 188 443 kr | 0 kr |
| Stein Erik Sandvik Johansen. Eier også aksjer i Sandvik Invest AS (20 %), Telenor ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 2,5 % | 173 267 kr | 0 kr |
| Arne Otto Sandaker gjennom Arosa Invest AS | 2,2 % | 155 582 kr | 0 kr |
| Bjørn Olaf Svindal gjennom Riisalleen Invest AS. Eier også aksjer i Sparebanken Norge (0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 2,2 % | 153 081 kr | 0 kr |
| Domenico Francesco Gerace. Eier også aksjer i Bu 3N AS (100 %), Vogts Gate Investering AS (2 %), Public Property Invest ASA (under 0,01 %) | 2,1 % | 145 783 kr | 0 kr |
| Geir Hartmann gjennom Hartmann Invest AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 0,7 % | 47 798 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 52 045 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i R3 UTVIKLING AS økte med 6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i R3 UTVIKLING AS økte fra 38 283 til 58 283 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- HUITFELDT-KAAS AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i LUNDE BOLIGUTVIKLING AS i 2025.
- FIVE REASONS AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,4 mill. kr).
- AUSTLAND AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i ÅRVOLLVEIEN HOLDING AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i R3 UTVIKLING AS økte med 2,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i R3 UTVIKLING AS økte fra 15 079 til 38 283 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ANNELENE INVEST AS gikk fra 13,8 % til 0 % av aksjene i R3 UTVIKLING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SKATTEKISTEN AS gikk fra 6,9 % til 0 % av aksjene i R3 UTVIKLING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- HUITFELDT-KAAS AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (25,1 mill. kr).
- HUITFELDT-KAAS AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i K27 UTVIKLING AS i 2024.
- FIVE REASONS AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,3 mill. kr).
- RIISALLEEN INVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MOLOVEIEN 10 HOLDING AS i 2024.
- AUSTLAND AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i DKV5 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ITTNO VERDI AS falt med 1,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ITTNO VERDI AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 16,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Rådhusgaten 3 Eiendom AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.