Anslag · inntektsår 2025
Rådhusgaten 3 Eiendom AS
Org.nr. 918105727 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Moss
Aksjene i Rådhusgaten 3 Eiendom AS gir de 19 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Rådhusgaten 3 Eiendom AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 119 028 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 45 040 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Rådhusgaten 3 Eiendom AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 119 028 kr. Bankinnskuddene økte med 3 409 kr og den langsiktige gjelden økte med 39,9 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Rådhusgaten 3 Eiendom AS?
Rådhusgaten 3 Eiendom AS eies til slutt av Personlig eier A (21,1 % gjennom R3 Utvikling AS → Huitfeldt-Kaas AS), Personlig eier B (21,1 % gjennom R3 Utvikling AS → Five Reasons AS), Personlig eier C (9,5 % gjennom R3 Utvikling AS → Riisalleen Invest AS), Personlig eier D (9,5 % gjennom R3 Utvikling AS → Riisalleen Invest AS) og Personlig eier E (5,8 % gjennom R3 Utvikling AS → Ittno Verdi AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Rådhusgaten 3 Eiendom AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom R3 Utvikling AS → Huitfeldt-Kaas AS | 21,1 % | 316 327 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom R3 Utvikling AS → Five Reasons AS | 21,1 % | 316 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom R3 Utvikling AS → Riisalleen Invest AS | 9,5 % | 141 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom R3 Utvikling AS → Riisalleen Invest AS | 9,5 % | 141 703 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom R3 Utvikling AS → Ittno Verdi AS | 5,8 % | 86 959 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom R3 Utvikling AS → Ittno Verdi AS | 5,8 % | 86 959 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom R3 Utvikling AS → Austland AS → Fortius Holding AS | 4,4 % | 65 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom R3 Utvikling AS → Austland AS → Imvik AS | 4,4 % | 65 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom R3 Utvikling AS → Austland AS → Mahe Holding AS | 4,4 % | 65 778 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom R3 Utvikling AS | 2,7 % | 40 494 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom R3 Utvikling AS | 2,5 % | 37 233 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom R3 Utvikling AS → Arosa Invest AS | 2,2 % | 33 433 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom R3 Utvikling AS → Riisalleen Invest AS | 2,2 % | 32 895 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom R3 Utvikling AS | 2,1 % | 31 327 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom R3 Utvikling AS → Hartmann Invest AS | 0,7 % | 10 271 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i R3 UTVIKLING AS økte med 6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HUITFELDT-KAAS AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i LUNDE BOLIGUTVIKLING AS i 2025.
- FIVE REASONS AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (20,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,4 mill. kr).
- AUSTLAND AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i ÅRVOLLVEIEN HOLDING AS i 2025.
- RÅDHUSGATEN 3 EIENDOM AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−402 127 kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−306 926 kr).
- Innskutt egenkapital i R3 UTVIKLING AS økte med 2,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HUITFELDT-KAAS AS delte anslagsvis ut 1,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (29,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (25,1 mill. kr).
- HUITFELDT-KAAS AS gikk fra 3 % til 0 % av aksjene i K27 UTVIKLING AS i 2024.
- FIVE REASONS AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (21 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (20,3 mill. kr).
- RIISALLEEN INVEST AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i MOLOVEIEN 10 HOLDING AS i 2024.
- AUSTLAND AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i DKV5 AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i ITTNO VERDI AS falt med 1,7 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i ITTNO VERDI AS steg fra 3,2 mill. kr i 2023 til 16,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.