Anslag · inntektsår 2025
North Star Investments AS
Org.nr. 919133724 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Vefsn
Aksjene i North Star Investments AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i North Star Investments AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −3,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (1,3 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 25 565 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med North Star Investments AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 228 682 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier North Star Investments AS?
North Star Investments AS eies til slutt av Personlig eier A (22,4 % gjennom Listo Invest AS og Vefsn Sveis Holding AS → Listo Invest AS), Personlig eier B (8,1 %), Personlig eier C (7,8 % gjennom Dyb Holding AS), Personlig eier D (7,3 %) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Small Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av North Star Investments AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Listo Invest AS; Vefsn Sveis Holding AS → Listo Invest AS | 22,4 % | 239 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 8,1 % | 86 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Dyb Holding AS | 7,8 % | 83 161 kr | 0 kr |
| Personlig eier D | 7,3 % | 78 072 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Small Holding AS | 5,7 % | 61 021 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 5 % | 53 770 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 5 % | 53 545 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 4,4 % | 47 233 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 4,1 % | 43 540 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 3,7 % | 39 261 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,4 % | 36 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 2,7 % | 28 490 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 2,6 % | 27 667 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 2,3 % | 25 055 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 2,3 % | 24 759 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i NORTH STAR INVESTMENTS AS økte fra 156 549 til 166 249 i 2025, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Innskutt egenkapital i NORTH STAR INVESTMENTS AS økte med 781 040 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i NORTH STAR INVESTMENTS AS økte fra 137 023 til 156 549 i 2024, og 2 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- Personlig eier C gikk fra 6,7 % til 0 % av aksjene i NORTH STAR INVESTMENTS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Personlig eier E gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i NORTH STAR INVESTMENTS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORTH STAR INVESTMENTS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i DYB HOLDING AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Wagner Savoy Melhus AS
- Eierandel i: Verji Tech AS
- Eierandel i: Aminor AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.