Anslag · inntektsår 2025
Wagner Savoy Melhus AS
Org.nr. 925106550 · AS · Detaljhandel med klær · Melhus
Aksjene i Wagner Savoy Melhus AS gir de 23 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 315 244 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Wagner Savoy Melhus AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 379 825 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Wagner Savoy Melhus AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 379 825 kr. Bankinnskuddene falt med 142 429 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 331 678 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Wagner Savoy Melhus AS?
Wagner Savoy Melhus AS eies til slutt av Personlig eier A (50,3 %), Personlig eier B (11,1 % gjennom North Star Investments AS → Listo Invest AS og North Star Investments AS → Vefsn Sveis Holding AS → Listo Invest AS), Personlig eier C (4 % gjennom North Star Investments AS), Personlig eier D (3,9 % gjennom North Star Investments AS → Dyb Holding AS) og Personlig eier E (3,6 % gjennom North Star Investments AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Wagner Savoy Melhus AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 50,3 % | 158 414 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom North Star Investments AS → Listo Invest AS; North Star Investments AS → Vefsn Sveis Holding AS → Listo Invest AS | 11,1 % | 35 121 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom North Star Investments AS | 4 % | 12 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom North Star Investments AS → Dyb Holding AS | 3,9 % | 12 193 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom North Star Investments AS | 3,6 % | 11 447 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom North Star Investments AS → Small Holding AS | 2,8 % | 8 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom North Star Investments AS | 2,5 % | 7 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom North Star Investments AS | 2,5 % | 7 851 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom North Star Investments AS | 2,2 % | 6 925 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom North Star Investments AS | 2 % | 6 384 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom North Star Investments AS | 1,8 % | 5 756 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom North Star Investments AS | 1,7 % | 5 308 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom North Star Investments AS | 1,3 % | 4 177 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom North Star Investments AS | 1,3 % | 4 056 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom North Star Investments AS | 1,2 % | 3 673 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 394 055 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 315 244 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i NORTH STAR INVESTMENTS AS økte med 781 040 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- NORTH STAR INVESTMENTS AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i DYB HOLDING AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.