Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Safegroup AS

Org.nr. 918814876 · AS · Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Bergen

Aksjene i Safegroup AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 238 677 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 186,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hvordan har det gått med Safegroup AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1 kr. Bankinnskuddene falt med 6 638 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,7 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 201,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 2,2 mill. kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 2 mill. kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Safegroup AS?

Safegroup AS eies til slutt av Procuritas Capital Investors Vi AB (70,1 % gjennom Safe Holdco AS), Ståle Raa (13,5 % gjennom Safe Holdco AS → Raa Invest AS), Procuritas Capital Investors Vi E (9,1 % gjennom Safe Holdco AS), Procuritas Capital Investors Vi Co (1,9 % gjennom Safe Holdco AS) og Safegroup AS (0,9 % gjennom Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 6 AS → Låssenteret AS og Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 5 AS → Låssenteret AS), og 5 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safegroup AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Procuritas Capital Investors Vi AB gjennom Safe Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)70,1 %130,8 mill. kr–
Ståle Raa gjennom Safe Holdco AS → Raa Invest AS13,5 %25,2 mill. kr238 677 kr
Procuritas Capital Investors Vi E gjennom Safe Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)9,1 %17 mill. kr–
Procuritas Capital Investors Vi Co gjennom Safe Holdco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)1,9 %3,6 mill. kr–
Safegroup AS gjennom Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 6 AS → Låssenteret AS; Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 5 AS → Låssenteret AS0,9 %1,7 mill. kr–
Personlig eier A gjennom Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 5 AS → Aardalsbakke Invest AS; Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte Ii AS → Aardalsbakke Invest AS0,5 %975 710 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 6 AS → F-B Holding AS0,3 %586 790 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Safe Holdco AS → Visento AS0,3 %575 106 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Safe Holdco AS → Safegroup Ansatte 6 AS0,1 %277 670 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Safe Holdco AS0,1 %266 097 kr0 kr
Verdigrunnlag
233,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
186,8 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
238 677 kr
Formuesskatt om én person eide alt
2 mill. kr

Hendelser i eierkjeden

  • RAA INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i LILLE MARKEVEIEN 12 AS i 2024.
  • RAA INVEST AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i HEIKKI BRUVIK AS i 2024.
  • RAA INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i THERMOGLASS AS i 2024.
  • RAA INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i GLASSENTERET AS i 2024.
  • RAA INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SVETO HOLDING AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.