Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Level Mathuset AS

Org.nr. 918632859 · AS · Drift av restauranter · Haugesund

Aksjene i Level Mathuset AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Level Mathuset AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 3,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,46 % av den samme verdien, så avkastningen er 8,5 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Level Mathuset AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 54 612 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Level Mathuset AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 268 381 kr. Det er i snitt tatt ut 1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 27,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (37 712 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 109 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 23 442 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Level Mathuset AS?

Level Mathuset AS eies til slutt av Personlig eier A (37,8 % gjennom Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS), Personlig eier B (20 % gjennom RTV Invest AS), Personlig eier C (20 % gjennom RTV Invest AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS og Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Joseg AS) og Personlig eier E (8,1 % gjennom Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS og Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Syseg AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Level Mathuset AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS37,8 %1,6 mill. kr0 kr
Personlig eier B gjennom RTV Invest AS20 %820 850 kr0 kr
Personlig eier C gjennom RTV Invest AS20 %820 850 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS; Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Joseg AS8,1 %332 444 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS; Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Syseg AS8,1 %332 444 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Level Group AS → GTH Invest AS3 %123 127 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Level Group AS3 %123 127 kr0 kr
Verdigrunnlag
5,1 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
4,1 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
23 442 kr

Hendelser i eierkjeden

  • LEVEL MATHUSET AS delte anslagsvis ut 903 116 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (161 404 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,3 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i LEVEL GROUP AS økte med 69,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i LEVEL GROUP AS steg fra 5,5 mill. kr i 2024 til 103,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • LEVEL MATHUSET AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (273 084 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr).
  • LEVEL GROUP AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−7,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−21,8 mill. kr).
  • Finansinntektene i TS INDUSTRI INVEST AS steg fra 11 mill. kr i 2023 til 40,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.