Anslag · inntektsår 2025
LM Catering AS
Org.nr. 992734221 · AS · Catering for arrangementer · Haugesund
Aksjene i LM Catering AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 173 766 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i LM Catering AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med LM Catering AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 173 637 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier LM Catering AS?
LM Catering AS eies til slutt av Personlig eier A (37,8 % gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS), Personlig eier B (20 % gjennom Level Mathuset AS → RTV Invest AS), Personlig eier C (20 % gjennom Level Mathuset AS → RTV Invest AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS og Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Joseg AS) og Personlig eier E (8,1 % gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS og Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Syseg AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av LM Catering AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS | 37,8 % | 65 684 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Level Mathuset AS → RTV Invest AS | 20 % | 34 753 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Level Mathuset AS → RTV Invest AS | 20 % | 34 753 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS; Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Joseg AS | 8,1 % | 14 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS; Level Mathuset AS → Level Group AS → TS Industri Invest AS → Seglem Eiendom AS → Syseg AS | 8,1 % | 14 075 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS → GTH Invest AS | 3 % | 5 213 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Level Mathuset AS → Level Group AS | 3 % | 5 213 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 217 208 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 173 766 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- LEVEL MATHUSET AS delte anslagsvis ut 903 116 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (161 404 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i LEVEL GROUP AS økte med 69,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i LEVEL GROUP AS steg fra 5,5 mill. kr i 2024 til 103,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LM CATERING AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (427 004 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (117 208 kr).
- LEVEL MATHUSET AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (273 084 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr).
- LEVEL GROUP AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−7,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−21,8 mill. kr).
- Finansinntektene i TS INDUSTRI INVEST AS steg fra 11 mill. kr i 2023 til 40,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.