Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Madlamark Utbyggingsselskap AS

Org.nr. 918371532 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger

Aksjene i Madlamark Utbyggingsselskap AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Madlamark Utbyggingsselskap AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −15,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,53 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Madlamark Utbyggingsselskap AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 79 382 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Madlamark Utbyggingsselskap AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 27,1 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (56 757 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 24 456 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 35 280 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Madlamark Utbyggingsselskap AS?

Madlamark Utbyggingsselskap AS eies til slutt av Personlig eier A (10 % gjennom K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS), Personlig eier C (9,1 % gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS) og Personlig eier E (7,9 % gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Madlamark Utbyggingsselskap AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS10 %530 790 kr0 kr
Personlig eier B gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS9,9 %522 187 kr0 kr
Personlig eier C gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS9,1 %480 497 kr0 kr
Personlig eier D gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS8,7 %461 654 kr0 kr
Personlig eier E gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS7,9 %419 964 kr0 kr
Personlig eier F gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Bernt Helland AS6,1 %320 331 kr0 kr
Personlig eier G gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 1 AS5,9 %314 050 kr0 kr
Personlig eier H gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 2 AS5,9 %314 050 kr0 kr
Personlig eier I gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 3 AS5,9 %314 050 kr0 kr
Personlig eier J gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Helland Investering AS5,9 %310 910 kr0 kr
Personlig eier K gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Libeto AS5,9 %310 910 kr0 kr
Personlig eier L gjennom K2 Bolig AS → Thelon AS5 %265 394 kr0 kr
Personlig eier M gjennom K2 Bolig AS → Brekke Investering AS4 %208 998 kr0 kr
Personlig eier N gjennom K2 Bolig AS → Jes Invest AS1,6 %84 927 kr0 kr
Personlig eier O gjennom K2 Bolig AS → Nieblok Invest AS1,4 %75 897 kr0 kr
Verdigrunnlag
6,6 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
5,3 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
35 280 kr

Hendelser i eierkjeden

  • BERGTOR INVESTERING AS delte anslagsvis ut 63 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (63 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (50,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (50,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i BERGTOR INVESTERING AS falt med 33,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i BERGTOR INVESTERING AS steg fra 16,6 mill. kr i 2024 til 61 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • BERGTOR INVESTERING AS gikk fra 21,5 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
  • CATOR AS delte anslagsvis ut 35,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,5 mill. kr).
  • CATOR AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
  • Finansinntektene i MJØLNER INVEST AS steg fra 10,1 mill. kr i 2024 til 42,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,6 mill. kr).
  • HELLAND AS gikk fra 17,9 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
  • CATOR AS gikk fra 20,2 % til 10,2 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2024.
  • MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (166,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr).
  • HELLAND AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (78,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (79,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (128 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.