Anslag · inntektsår 2025
Madlamark Nærservice AS
Org.nr. 828259342 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Stavanger
Aksjene i Madlamark Nærservice AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 85 804 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Madlamark Nærservice AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 4,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2 005 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 16 525 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Madlamark Nærservice AS?
Madlamark Nærservice AS eies til slutt av Personlig eier A (10 % gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS), Personlig eier C (9,1 % gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS) og Personlig eier E (7,9 % gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Madlamark Nærservice AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS | 10 % | 8 613 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS | 9,9 % | 8 473 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS | 9,1 % | 7 797 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS | 8,7 % | 7 491 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS | 7,9 % | 6 814 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Helland AS → Bernt Helland AS | 6,1 % | 5 198 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 1 AS | 5,9 % | 5 096 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 2 AS | 5,9 % | 5 096 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 3 AS | 5,9 % | 5 096 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Helland AS → Helland Investering AS | 5,9 % | 5 045 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Helland AS → Libeto AS | 5,9 % | 5 045 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Thelon AS | 5 % | 4 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Brekke Investering AS | 4 % | 3 391 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Jes Invest AS | 1,6 % | 1 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Madlamark Utbyggingsselskap AS → K2 Bolig AS → Nieblok Invest AS | 1,4 % | 1 232 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 107 255 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 85 804 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MADLAMARK NÆRSERVICE AS økte med 4,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BERGTOR INVESTERING AS delte anslagsvis ut 63 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (63 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (50,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (50,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BERGTOR INVESTERING AS falt med 33,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BERGTOR INVESTERING AS steg fra 16,6 mill. kr i 2024 til 61 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERGTOR INVESTERING AS gikk fra 21,5 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
- CATOR AS delte anslagsvis ut 35,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,5 mill. kr).
- CATOR AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
- Finansinntektene i MJØLNER INVEST AS steg fra 10,1 mill. kr i 2024 til 42,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,6 mill. kr).
- CATOR AS gikk fra 20,2 % til 10,2 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2024.
- MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (166,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.