Anslag · inntektsår 2025
Tinngata 8 AS
Org.nr. 917797234 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Tinngata 8 AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 23 824 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 8,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tinngata 8 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,63 % av den samme verdien, så avkastningen er 2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Tinngata 8 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 259 628 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 129 840 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 98 243 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Tinngata 8 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 259 628 kr. Bankinnskuddene økte med 18 593 kr og den langsiktige gjelden økte med 25 320 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 104 968 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 8,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 64 669 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 65 248 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tinngata 8 AS?
Tinngata 8 AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Runestad Investering AS → Runestad Holding AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tinngata 8 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Runestad Investering AS → Runestad Holding AS | 50 % | 4,1 mill. kr | 23 824 kr |
| Personlig eier B gjennom Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS | 12,5 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS | 9,8 % | 812 112 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS | 9,2 % | 761 164 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS | 9,2 % | 761 164 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Stifi AS | 9,2 % | 761 164 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS | 0,1 % | 11 188 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 10,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 8,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 65 248 kr
Hendelser i eierkjeden
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DOMKIRKEPLASSEN 3 AS i 2025.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i HORNELANDSVEGEN 200 AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i TVEITA GARDSINVEST AS i 2025.
- EFØY INVESTERING AS delte anslagsvis ut 76 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (656,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mrd. kr).
- CAMAR HOLDING AS delte anslagsvis ut 25,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (58,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (31 mill. kr).
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 86,8 % av aksjene i CAMAR EIENDOM HOLDCO AS i 2024.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i SVG PROPERTY AS i 2024.
- RUNESTAD INVESTERING AS delte anslagsvis ut 13,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,3 mill. kr).
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAVANGER INSTALLASJON AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- EFØY INVESTERING AS delte anslagsvis ut 263,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (846,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (536,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i EFØY INVESTERING AS økte med 44 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EFØY INVESTERING AS gikk fra 92,5 % til 86,9 % av aksjene i EFØY KAPITAL AS i 2024.
- EFØY INVESTERING AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- Finansinntektene i RUNESTAD HOLDING AS steg fra 713 384 kr i 2022 til 5,6 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Tinngata 8 Utvikling AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.