Anslag · inntektsår 2025
Tinngata 8 Utvikling AS
Org.nr. 924287640 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Stavanger
Aksjene i Tinngata 8 Utvikling AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tinngata 8 Utvikling AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,21 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Tinngata 8 Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 82 580 kr. Bankinnskuddene falt med 174 739 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 245 759 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 5 074 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 6 125 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tinngata 8 Utvikling AS?
Tinngata 8 Utvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (50 % gjennom Tinngata 8 AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS), Personlig eier C (9,8 % gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS), Personlig eier D (9,2 % gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS) og Personlig eier E (9,2 % gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tinngata 8 Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tinngata 8 AS → Runestad Investering AS → Runestad Holding AS | 50 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Eføy Investering AS | 12,5 % | 296 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS | 9,8 % | 232 568 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Silco AS | 9,2 % | 217 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Sincap AS | 9,2 % | 217 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Stifi AS | 9,2 % | 217 978 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Tinngata 8 AS → Camar Eiendom AS → Camar AS → Camar Holding AS | 0,1 % | 3 204 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 6 125 kr
Hendelser i eierkjeden
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i DOMKIRKEPLASSEN 3 AS i 2025.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i BADEHUSGATA INVEST AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i HORNELANDSVEGEN 200 AS i 2025.
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 22 % til 0 % av aksjene i TVEITA GARDSINVEST AS i 2025.
- EFØY INVESTERING AS delte anslagsvis ut 76 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (656,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mrd. kr).
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 100 % til 86,8 % av aksjene i CAMAR EIENDOM HOLDCO AS i 2024.
- CAMAR EIENDOM AS gikk fra 21,3 % til 0 % av aksjene i SVG PROPERTY AS i 2024.
- RUNESTAD INVESTERING AS delte anslagsvis ut 13,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (71,3 mill. kr).
- RUNESTAD INVESTERING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STAVANGER INSTALLASJON AS i 2024.
- CAMAR AS gikk fra 10,3 % til 0 % av aksjene i SPRING BIM HOLDING AS i 2024.
- EFØY INVESTERING AS delte anslagsvis ut 263,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (846,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (536,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i EFØY INVESTERING AS økte med 44 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- EFØY INVESTERING AS gikk fra 92,5 % til 86,9 % av aksjene i EFØY KAPITAL AS i 2024.
- EFØY INVESTERING AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i HV CAPITAL HVAS AS i 2024.
- Finansinntektene i RUNESTAD HOLDING AS steg fra 713 384 kr i 2022 til 5,6 mill. kr i 2023. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.