Anslag · inntektsår 2025
Gvalueinvest AS
Org.nr. 916127189 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i Gvalueinvest AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 58 215 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 14,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Gvalueinvest AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 127,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,7 % av den samme verdien, så avkastningen er 181 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Gvalueinvest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 33,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 13,7 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 263 217 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 12,8 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Gvalueinvest AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 14,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 172 590 kr. Det er i snitt tatt ut 6,8 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 33,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (206 726 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 26,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 254 894 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 128 501 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Gvalueinvest AS?
Gvalueinvest AS eies til slutt av Personlig eier A (29,2 % gjennom Gvaluetech AS → Gvaluestone AS), Personlig eier B (29,2 % gjennom Gvaluetech AS → N25 Invest AS), Personlig eier C (15,1 % gjennom Louie Investor AS), Personlig eier D (14,6 % gjennom Stayer Invest 2 AS → Stayer Consult AS og Stayer Invest 2 AS → Stayer Management AS → Stayer Consult AS) og Personlig eier E (6,3 % gjennom Nordkronen Ii AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Gvalueinvest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Gvaluetech AS → Gvaluestone AS | 29,2 % | 4,3 mill. kr | 25 001 kr |
| Personlig eier B gjennom Gvaluetech AS → N25 Invest AS | 29,2 % | 4,3 mill. kr | 25 001 kr |
| Personlig eier C gjennom Louie Investor AS | 15,1 % | 2,2 mill. kr | 4 526 kr |
| Personlig eier D gjennom Stayer Invest 2 AS → Stayer Consult AS; Stayer Invest 2 AS → Stayer Management AS → Stayer Consult AS | 14,6 % | 2,1 mill. kr | 3 687 kr |
| Personlig eier E gjennom Nordkronen Ii AS | 6,3 % | 924 704 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 3,8 % | 554 936 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 1,3 % | 184 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stayer Invest 2 AS → Csa Trading AS; Stayer Invest 2 AS → Stayer Management AS → Csa Trading AS | 0,6 % | 83 965 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 18,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 14,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 58 215 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 128 501 kr
Hendelser i eierkjeden
- GVALUEINVEST AS delte anslagsvis ut 13,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−16,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (48,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i GVALUEINVEST AS falt med 19,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i GVALUEINVEST AS steg fra 122 658 kr i 2024 til 53,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GVALUEINVEST AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i TISE AS i 2025.
- GVALUEINVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HULII AS i 2025.
- Finansinntektene i GVALUETECH AS steg fra 316 362 kr i 2024 til 14 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i GVALUETECH AS økte med 9,2 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 10,4 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Bankinnskuddet i GVALUESTONE AS økte med 3,4 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 3,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Bankinnskuddet i N25 INVEST AS økte med 3,3 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 6,8 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Finansinntektene i LOUIE INVESTOR AS steg fra 31,2 mill. kr i 2024 til 120,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i HYBEL AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i STAYER INVEST 2 AS falt med 5,9 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i NORDKRONEN II AS falt med 10 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- NORDKRONEN II AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i XXL AS i 2025.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 3,7 % til 2,5 % av aksjene i HYBEL AS i 2024.
- LOUIE INVESTOR AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i NORDKRONEN II AS økte med 10 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Hubridge AS
- Eierandel i: Loopefy AS
- Eierandel i: Cosin AS
- Eierandel i: Exerto AS
- Eierandel i: Keyguides AS
- Eierandel i: Dplan Project AS
- Eierandel i: Smoc.Ai AS
- Eierandel i: Ferdia AS
- Eierandel i: Tise AS
- Eierandel i: Hulii AS
- Eierandel i: Decisions AS
- Eierandel i: Cavai AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.