Anslag · inntektsår 2025
Keyguides AS
Org.nr. 816996392 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Keyguides AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 6 562 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Keyguides AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −31,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Keyguides AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 15,7 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (13,9 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 53 469 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Keyguides AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 15,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 3,3 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 86 018 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 9,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 77 175 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 53 469 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Keyguides AS?
Keyguides AS eies til slutt av Knut Michael Asplund (33 % gjennom Stayer Consult AS og Gvalueinvest AS → Stayer Invest 2 AS → Stayer Consult AS og Stayer Management AS → Stayer Consult AS), Jørn Folke Hermansen (25,8 % gjennom Solskinn Investering AS), Gunnar Myhre Henden (7,9 % gjennom Gunnar Henden Holding AS), Stein Erik Moe (6,7 % gjennom Gvalueinvest AS → Gvaluetech AS → Gvaluestone AS og Gvaluetech AS → Gvaluestone AS) og Rolv-Erik Spilling (6,7 % gjennom Gvalueinvest AS → Gvaluetech AS → N25 Invest AS og Gvaluetech AS → N25 Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Keyguides AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Knut Michael Asplund gjennom Stayer Consult AS; Gvalueinvest AS → Stayer Invest 2 AS → Stayer Consult AS; Stayer Management AS → Stayer Consult AS | 33 % | 2,3 mill. kr | 5 861 kr |
| Jørn Folke Hermansen gjennom Solskinn Investering AS. Eier også aksjer i Laagefjeld AS (25 %) | 25,8 % | 1,8 mill. kr | 701 kr |
| Gunnar Myhre Henden gjennom Gunnar Henden Holding AS | 7,9 % | 562 730 kr | 0 kr |
| Stein Erik Moe gjennom Gvalueinvest AS → Gvaluetech AS → Gvaluestone AS; Gvaluetech AS → Gvaluestone AS. Eier også aksjer i GXX AS (51 %) | 6,7 % | 474 253 kr | 0 kr |
| Rolv-Erik Spilling gjennom Gvalueinvest AS → Gvaluetech AS → N25 Invest AS; Gvaluetech AS → N25 Invest AS. Eier også aksjer i GXX AS (39 %), Pixotope Technologies AS (under 0,01 %) | 6,7 % | 474 253 kr | 0 kr |
| Finn Backer-Grøndahl. Eier også aksjer i Abg Invest AS (30,91 %), Øs 10 Invest AS (11 %), Brødrene Hals AS (10 %), Advokatfirmaet Thommessen AS (1 %), Global Opportunities Pe AS (0,08 %) | 2,5 % | 180 074 kr | 0 kr |
| Anne Beth Bjørlykke Bruland gjennom Ejs Eiendom AS | 2,4 % | 168 819 kr | 0 kr |
| Egil Andre Berglund gjennom Ejs Eiendom AS. Eier også aksjer i Lemonwax AS (16,98 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %), Nordic Unmanned ASA (under 0,01 %) | 2,4 % | 168 819 kr | 0 kr |
| Karin Andreassen Winnem. Eier også aksjer i Cavendish Hydrogen ASA (under 0,01 %), Nel ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 1,6 % | 112 546 kr | 0 kr |
| Kenneth Bentsen gjennom Gvalueinvest AS → Louie Investor AS. Eier også aksjer i Vestfjorden Vann og Avløp AS (0,33 %) | 1,5 % | 108 340 kr | 0 kr |
| Kristian Kolberg gjennom Kolberg Motors AS → JBK Motor Invest AS; Kolberg Motors AS → Multiplikator AS; Kolberg Motors AS → TK Motor Invest AS. Eier også aksjer i Videocation.No AS (0,77 %), Saga Pure ASA (0,03 %), Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 104 981 kr | 0 kr |
| Andreas Solberg gjennom Csa Trading AS; Stayer Management AS → Csa Trading AS. Eier også aksjer i Activetainment AS (0,01 %) | 1,4 % | 99 926 kr | 0 kr |
| Thomas Kolberg gjennom Kolberg Motors AS → JBK Motor Invest AS; Kolberg Motors AS → THK Motor Invest AS; Kolberg Motors AS → TK Motor Invest AS | 1,3 % | 94 982 kr | 0 kr |
| Roar Wiik Andreassen gjennom Sloerassen Invest AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 1,3 % | 90 037 kr | 0 kr |
| Nicholas Richard Gray | 1 % | 67 527 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 53 469 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i KEYGUIDES AS økte med 6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i KEYGUIDES AS økte fra 15 063 114 til 18 572 527 i 2025, og 3 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SOLSKINN INVESTERING AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (79,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (79,1 mill. kr).
- GVALUEINVEST AS delte anslagsvis ut 13,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−16,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (48,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,2 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i GVALUEINVEST AS falt med 19,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i GVALUEINVEST AS steg fra 122 658 kr i 2024 til 53,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- GVALUEINVEST AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i TISE AS i 2025.
- GVALUEINVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i HULII AS i 2025.
- GUNNAR HENDEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (934 820 kr).
- Finansinntektene i GVALUETECH AS steg fra 316 362 kr i 2024 til 14 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i GVALUETECH AS økte med 9,2 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 10,4 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Bankinnskuddet i GVALUESTONE AS økte med 3,4 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 3,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- Innskutt egenkapital i KEYGUIDES AS økte med 7,9 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i KEYGUIDES AS økte fra 940 220 til 15 063 114 i 2024, og 14 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- SKANDINAVISKA ENSKILDA BANKEN AB gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i KEYGUIDES AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SOLSKINN INVESTERING AS delte anslagsvis ut 6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (70,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (14,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (79,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SOLSKINN INVESTERING AS falt med 8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SOLSKINN INVESTERING AS gikk fra 3,6 % til 1,4 % av aksjene i ELGAR KAPITAL AS i 2024.
- GUNNAR HENDEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 8,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.