Anslag · inntektsår 2025
Racom Holding AS
Org.nr. 915421679 · AS · Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · Oslo
Aksjene i Racom Holding AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Racom Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −19,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,19 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Racom Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −602 966 kr, mest med nye penger fra eierne (529 822 kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 12 800 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Racom Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 602 966 kr. Bankinnskuddene falt med 129 904 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 8 555 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 658 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 5 318 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Racom Holding AS?
Racom Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (48,6 % gjennom Paacs Invest AS), Personlig eier B (10,9 % gjennom Provato AS), Personlig eier C (7,2 %), Personlig eier D (5,7 % gjennom Hålogaland Event AS) og Personlig eier E (4,1 % gjennom Virkelyst AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Racom Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Paacs Invest AS | 48,6 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Provato AS | 10,9 % | 249 655 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 7,2 % | 163 984 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hålogaland Event AS | 5,7 % | 129 799 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Virkelyst AS | 4,1 % | 93 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom LTG Norway AS | 3 % | 68 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom LTG Norway AS | 3 % | 68 726 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,9 % | 67 247 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2,6 % | 58 725 kr | 0 kr |
| Racom Holding AS gjennom Racom AS | 1,6 % | 37 429 kr | – |
| Personlig eier J | 1,4 % | 30 948 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Abaci Invest AS | 1,3 % | 29 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Blink Invest AS | 1,3 % | 29 547 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 1,3 % | 29 193 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 1,3 % | 29 008 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 318 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i RACOM HOLDING AS økte med 650 931 kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i RACOM HOLDING AS økte fra 2 863 386 til 3 107 262 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- PAACS INVEST AS delte anslagsvis ut 14,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (61,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (55,4 mill. kr).
- LTG NORWAY AS delte anslagsvis ut 4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (23,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (33,9 mill. kr).
- LTG NORWAY AS gikk fra 8,9 % til 0 % av aksjene i SALTO RENHOLD AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i VIRKELYST AS økte med 1,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i VIRKELYST AS steg fra 47 826 kr i 2024 til 2,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i RACOM HOLDING AS økte fra 2 471 600 til 2 863 386 i 2024, og 1 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- ABACI INVEST AS gikk fra 2,4 % til 1,3 % av aksjene i RACOM HOLDING AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Finansinntektene i PAACS INVEST AS steg fra 9 mill. kr i 2023 til 35,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eier: Racom Holding AS
- Eierandel i: Racom AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.