Anslag · inntektsår 2025
Comsarp AS
Org.nr. 915165664 · AS · Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Sarpsborg
Aksjene i Comsarp AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Comsarp AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3,8 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Comsarp AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3,8 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 48 980 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 4 444 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Comsarp AS?
Comsarp AS eies til slutt av Personlig eier A (39,5 % gjennom Grimsøen AS), Personlig eier B (11,5 % gjennom Center-Revisjon Holding AS), Personlig eier C (6,8 % gjennom Enøk Systemer Holding AS), Personlig eier D (4,6 % gjennom Økonomi-Deler AS → Wilskog Holding AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Artell Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Comsarp AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Grimsøen AS | 39,5 % | 694 559 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Center-Revisjon Holding AS | 11,5 % | 201 336 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Enøk Systemer Holding AS | 6,8 % | 119 934 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Økonomi-Deler AS → Wilskog Holding AS | 4,6 % | 81 546 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Artell Invest AS | 4,2 % | 74 129 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Henning Blindheim Invest AS | 4,1 % | 72 322 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Linbe AS | 3,2 % | 56 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Linbe AS | 3,2 % | 56 997 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lys på Vei AS → Kotas AS; Lys på Vei AS → MJT Holding AS | 3,2 % | 55 459 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mero Holding AS | 2,8 % | 49 985 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Lys på Vei AS → Kotas AS | 1,8 % | 31 019 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mahe Invest AS | 1,7 % | 30 339 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom H P Holding AS | 1,4 % | 24 756 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Marco Offshore & Shipping AS | 1,2 % | 21 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Økonomi-Deler AS | 1,1 % | 19 187 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,8 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i COMSARP AS falt med 2,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- GRIMSØEN AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ACTIN TRENINGSSENTER AS i 2025.
- CENTER-REVISJON HOLDING AS gikk fra 69,3 % til 57,3 % av aksjene i CENTER REVISJON AS i 2025.
- LINBE AS delte anslagsvis ut 5,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (108,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (113,9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i COMSARP AS økte med 817 562 kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- CENTER-REVISJON HOLDING AS gikk fra 90,7 % til 70,7 % av aksjene i ISFRITT AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i LINBE AS falt med 8,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENØK SYSTEMER HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,7 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Comlight AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.