Anslag · inntektsår 2025
Hugo Holding AS
Org.nr. 913845471 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Kristiansand
Aksjene i Hugo Holding AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Hugo Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 10,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,38 % av den samme verdien, så avkastningen er 26,5 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Hugo Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 848 429 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 32 458 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 321 046 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Hugo Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 848 430 kr. Bankinnskuddene økte med 780 264 kr og den langsiktige gjelden økte med 21,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (25 779 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 38,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 385 284 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 16 024 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hugo Holding AS?
Hugo Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (47,9 % gjennom CMM Invest i AS → C. Langeland Holding i AS), Personlig eier B (20,4 % gjennom Piloni AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Niknil AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hugo Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom CMM Invest i AS → C. Langeland Holding i AS | 47,9 % | 1,6 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Piloni AS | 20,4 % | 685 921 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Niknil AS | 6,7 % | 224 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Grafo AS → Grafo Holding 1 AS | 4,8 % | 159 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Grafo AS → Grafo Holding 2 AS | 4,8 % | 159 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 4,8 % | 159 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 4,8 % | 159 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 4,8 % | 159 712 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Grafo AS | 1,3 % | 42 030 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 16 024 kr
Hendelser i eierkjeden
- C. LANGELAND HOLDING I AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−5,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,3 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- NIKNIL AS gikk fra 100 % til 15 % av aksjene i INDUSTRI I AS i 2025.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (718 220 kr).
- Finansinntektene i HUGO HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i HUGO HOLDING AS økte fra 3 500 til 4 000 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- CMM INVEST I AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i NBR AS i 2024.
- C. LANGELAND HOLDING I AS gikk fra 50 % til 40 % av aksjene i FIDES.AGENCY AS i 2024.
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
- GRAFO HOLDING 1 AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (13 368 kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i GRAFO HOLDING 1 AS steg fra 19 000 kr i 2023 til 2,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Hugo.Eiendom AS
- Eierandel i: Hugo.Tech AS
- Eierandel i: Hugo.Drift AS
- Eierandel i: Sleipners Vei 14 C AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.