Anslag · inntektsår 2025
Hugo.Tech AS
Org.nr. 929616367 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Kristiansand
Aksjene i Hugo.Tech AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 361 034 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hugo.Tech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 915 027 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 346 246 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Hugo.Tech AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 915 027 kr. Bankinnskuddene økte med 22 828 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hugo.Tech AS?
Hugo.Tech AS eies til slutt av Personlig eier A (47,9 % gjennom Hugo Holding AS → CMM Invest i AS → C. Langeland Holding i AS), Personlig eier B (20,4 % gjennom Hugo Holding AS → Piloni AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Hugo Holding AS → Niknil AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hugo.Tech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hugo Holding AS → CMM Invest i AS → C. Langeland Holding i AS | 47,9 % | 173 026 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Hugo Holding AS → Piloni AS | 20,4 % | 73 651 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Hugo Holding AS → Niknil AS | 6,7 % | 24 099 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 1 AS | 4,8 % | 17 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 2 AS | 4,8 % | 17 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 3 AS | 4,8 % | 17 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 4 AS | 4,8 % | 17 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS → Grafo Holding 5 AS | 4,8 % | 17 149 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hugo Holding AS → Grafo AS | 1,3 % | 4 513 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 451 293 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 361 034 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- C. LANGELAND HOLDING I AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−5,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,3 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i P BOLIGUTLEIE AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i ISBRE HEIM AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 11,2 % til 0 % av aksjene i PIONEER PROPERTY GROUP ASA i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 10,7 % til 8,9 % av aksjene i PIONEER INVESTOR DX AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 6,4 % til 0 % av aksjene i MINING AS i 2025.
- GRAFO AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i UNIFRACTAL AS i 2025.
- NIKNIL AS gikk fra 100 % til 15 % av aksjene i INDUSTRI I AS i 2025.
- Finansinntektene i HUGO HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2023 til 4,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- CMM INVEST I AS gikk fra 100 % til 30 % av aksjene i NBR AS i 2024.
- C. LANGELAND HOLDING I AS gikk fra 50 % til 40 % av aksjene i FIDES.AGENCY AS i 2024.
- GRAFO AS delte anslagsvis ut 48 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (723,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (58,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (734 mill. kr).
- GRAFO AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i SG1 HOLDING AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i GRILLEN 2 AS i 2024.
- GRAFO AS gikk fra 1,1 % til 0 % av aksjene i PINGDATA AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.