Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Safe4 Security Group AS

Org.nr. 912569608 · AS · Vakttjenester ikke nevnt annet sted · Oslo

Aksjene i Safe4 Security Group AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 978 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 52,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Safe4 Security Group AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −61,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,82 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hvordan har det gått med Safe4 Security Group AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 5,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 16,3 mill. kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 56,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 577 765 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 539 451 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Safe4 Security Group AS?

Safe4 Security Group AS eies til slutt av Skandinaviska Enskilda Banken AB (10,3 %), Union Bancaire Privee, Ubp SA (6,5 %), Per Grieg (3,5 % gjennom Kvasshøgdi AS), Arvid Engebretsen (3,3 % gjennom Mabe Invest AS) og Roar Mortensen (2,7 % gjennom Moro AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safe4 Security Group AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Skandinaviska Enskilda Banken AB10,3 %5,4 mill. kr–
Union Bancaire Privee, Ubp SA6,5 %3,4 mill. kr–
Per Grieg gjennom Kvasshøgdi AS. Eier også aksjer i Grieg Bryggen Holding AS (40,02 %), Fram Green Technology AS (4,95 %), Ragnhild WG AS (1,14 %), Ystholmen Felles AS (0,48 %), Grieg Seafood ASA (0,01 %)3,5 %1,9 mill. kr978 kr
Arvid Engebretsen gjennom Mabe Invest AS. Eier også aksjer i Panoro Energy ASA (under 0,01 %), Petronor E&P ASA (under 0,01 %)3,3 %1,8 mill. kr0 kr
Roar Mortensen gjennom Moro AS. Eier også aksjer i Olav Thon Eiendom AS (under 0,01 %), Storebrand ASA (under 0,01 %)2,7 %1,4 mill. kr0 kr
Bjørge Kraft gjennom Urkraft AS2,6 %1,3 mill. kr0 kr
Egil Stenshagen gjennom Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS. Eier også aksjer i Stenshagen Holding AS (50 %), Langestrand Va AS (2,22 %), Rød Golf AS (0,3 %)2,1 %1,1 mill. kr0 kr
Svenska Handelsbanken AB2 %1 mill. kr–
Skandinaviska Enskilda Banken AB1,8 %948 973 kr–
Helge Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS1,7 %889 179 kr0 kr
Randi Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS1,7 %889 179 kr0 kr
Ronny Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS1,7 %889 179 kr0 kr
Stig Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS1,7 %889 179 kr0 kr
Tommy Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS1,7 %889 179 kr0 kr
Øystein Hatteland gjennom Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Øyhatt AS1,7 %889 179 kr0 kr
Verdigrunnlag
65,7 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
52,5 mill. kr
Formuesskatt om én person eide alt
539 451 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i SAFE4 SECURITY GROUP AS økte med 4,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Antall aksjer i SAFE4 SECURITY GROUP AS økte fra 1 344 155 til 1 514 350 i 2025, og 7 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i JAKOB HATTELAND HOLDING AS falt med 4,2 mrd. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 94 % til 49 % av aksjene i YDRA AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 69,8 % til 0 % av aksjene i NORSPAN LNG 16 AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRIMA BLUE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 44,1 % til 0 % av aksjene i GLOBAL HEALTH TECHNOLOGY AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i MS SOLUTIONS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NORDSJØ AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 28,3 % til 3,1 % av aksjene i PRIME PROPERTY KROATIA I AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BYPASS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 21 % til 0 % av aksjene i HARALDSON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BUE SALMON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i PHARMASUM THERAPEUTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i AQUA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i DELE HEALTH TECH AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i ABLY MEDICAL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i BIOSENSE LABORATORIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SEID AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ALGINOR ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i RENSEFISKGRUPPEN AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAGA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i WENN ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i AMICOAT AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i TOMOHARU AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,2 % til 0,4 % av aksjene i AXTER AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RUBBER INNOVATION HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ANZYZ TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORDIC CORPORATE BANK ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i ECOFISK AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WILSON ASA i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mrd. kr).
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NEW TONIC AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i TIGHTS.NO AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
  • EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (450,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (664,5 mill. kr).
  • EGIL STENSHAGEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EGIL STENSHAGEN IMPACT AS i 2025.
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
  • AS KASSIOPEIA delte anslagsvis ut 460 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (492,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (369,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (401,6 mill. kr).
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ADONIS AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA PROTEIN AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,6 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2024.
  • STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 253,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr).
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i EXABEL AS i 2024.
  • EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 250 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (488,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (275,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr).
  • SKIPS AS TUDOR delte anslagsvis ut 130 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (108,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mrd. kr).
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 100 % til 68 % av aksjene i BANKERØD BOLIGER AS i 2024.
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i WILOG HOLDING AS i 2024.
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 13,9 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.
  • AS KASSIOPEIA delte anslagsvis ut 370 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (524,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (338,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (492,5 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.