Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Safe4 Risk Solutions AS

Org.nr. 913296435 · AS · Vakttjenester ikke nevnt annet sted · Oslo

Aksjene i Safe4 Risk Solutions AS gir de 115 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Safe4 Risk Solutions AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 3 931 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Safe4 Risk Solutions AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 3 931 kr. Bankinnskuddene økte med 30 006 kr og den langsiktige gjelden økte med 154 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,4 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Safe4 Risk Solutions AS?

Safe4 Risk Solutions AS eies til slutt av Skandinaviska Enskilda Banken AB (10,3 % gjennom Safe4 Security Group AS), Union Bancaire Privee, Ubp SA (6,5 % gjennom Safe4 Security Group AS), Personlig eier A (3,5 % gjennom Safe4 Security Group AS → Kvasshøgdi AS), Personlig eier B (3,3 % gjennom Safe4 Security Group AS → Mabe Invest AS) og Personlig eier C (2,7 % gjennom Safe4 Security Group AS → Moro AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safe4 Risk Solutions AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Skandinaviska Enskilda Banken AB gjennom Safe4 Security Group AS10,3 %149 612 kr–
Union Bancaire Privee, Ubp SA gjennom Safe4 Security Group AS6,5 %94 744 kr–
Personlig eier A gjennom Safe4 Security Group AS → Kvasshøgdi AS3,5 %51 560 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Safe4 Security Group AS → Mabe Invest AS3,3 %48 581 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Safe4 Security Group AS → Moro AS2,7 %39 765 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Safe4 Security Group AS → Urkraft AS2,6 %37 324 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Safe4 Security Group AS → Stenshagen Invest AS → Egil Stenshagen Holding AS → Stens Holding AS2,1 %31 141 kr0 kr
Svenska Handelsbanken AB gjennom Safe4 Security Group AS2 %28 780 kr–
Skandinaviska Enskilda Banken AB gjennom Safe4 Security Group AS1,8 %26 337 kr–
Personlig eier F gjennom Safe4 Security Group AS → Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Hehatt AS1,7 %24 678 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Safe4 Security Group AS → Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rahatt AS1,7 %24 678 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Safe4 Security Group AS → Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Rohatt AS1,7 %24 678 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Safe4 Security Group AS → Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Stihatt AS1,7 %24 678 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Safe4 Security Group AS → Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Tohatt AS1,7 %24 678 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Safe4 Security Group AS → Jakob Hatteland Invest AS → Jakob Hatteland Holding AS → Øyhatt AS1,7 %24 678 kr0 kr
Verdigrunnlag
1,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,5 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SAFE4 RISK SOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 904 800 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (10 812 kr) pluss årsresultatet 2025 (894 867 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (879 kr).
  • Innskutt egenkapital i SAFE4 SECURITY GROUP AS økte med 4,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i JAKOB HATTELAND HOLDING AS falt med 4,2 mrd. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 94 % til 49 % av aksjene i YDRA AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 70 % til 49 % av aksjene i EMP SECURE HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 69,8 % til 0 % av aksjene i NORSPAN LNG 16 AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i PRIMA BLUE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 44,1 % til 0 % av aksjene i GLOBAL HEALTH TECHNOLOGY AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 42,9 % til 0 % av aksjene i MS SOLUTIONS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 33,1 % til 0 % av aksjene i NORDSJØ AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 28,3 % til 3,1 % av aksjene i PRIME PROPERTY KROATIA I AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24,9 % til 0 % av aksjene i BYPASS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 21 % til 0 % av aksjene i HARALDSON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i BUE SALMON AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 13,1 % til 0 % av aksjene i PHARMASUM THERAPEUTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,7 % til 0 % av aksjene i AQUA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i DELE HEALTH TECH AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,6 % til 0 % av aksjene i SAFE4 SECURITY GROUP AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,4 % til 0 % av aksjene i KEEP-IT TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 9,3 % til 0 % av aksjene i ABLY MEDICAL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 8,3 % til 0 % av aksjene i CHILIMOBIL AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i RIMFROST HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i BIOSENSE LABORATORIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6,8 % til 0 % av aksjene i SEID AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 6 % til 0 % av aksjene i ALGINOR ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i RENSEFISKGRUPPEN AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,7 % til 0 % av aksjene i NORDIC AQUAFARMS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,3 % til 0 % av aksjene i BELSHIPS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SAGA ROBOTICS AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,7 % til 0 % av aksjene i WENN ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i AMICOAT AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i TOMOHARU AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,2 % til 0,4 % av aksjene i AXTER AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i RUBBER INNOVATION HOLDING AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i ANZYZ TECHNOLOGIES AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,8 % til 0 % av aksjene i BM AQUACULTURE AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i NORDIC CORPORATE BANK ASA i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i ECOFISK AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,9 % til 0 % av aksjene i REINVESTMENTCO AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 1,4 % til 0 % av aksjene i WILSON ASA i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,9 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,7 mrd. kr).
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i NEW TONIC AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,7 % til 0 % av aksjene i TIGHTS.NO AS i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i KID ASA i 2025.
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 1,5 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
  • EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 300 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (450,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (664,5 mill. kr).
  • EGIL STENSHAGEN HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i EGIL STENSHAGEN IMPACT AS i 2025.
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i 4HUMAN INVEST AS i 2025.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 24 % til 0 % av aksjene i ADONIS AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,8 % til 0 % av aksjene i PRIMA PROTEIN AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 4,4 % til 2,6 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
  • JAKOB HATTELAND HOLDING AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i WEBSTEP ASA i 2024.
  • STENSHAGEN INVEST AS delte anslagsvis ut 253,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mrd. kr).
  • STENSHAGEN INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i EXABEL AS i 2024.
  • EGIL STENSHAGEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 250 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (488,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (275,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (513,9 mill. kr).
  • SKIPS AS TUDOR delte anslagsvis ut 130 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,5 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (108,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mrd. kr).
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 100 % til 68 % av aksjene i BANKERØD BOLIGER AS i 2024.
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i WILOG HOLDING AS i 2024.
  • SKIPS AS TUDOR gikk fra 13,9 % til 0 % av aksjene i OSLO LAGER INVEST AS i 2024.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.